VW Golf 7 naživo a s cenou pod 14.000 eur (video)


Pošli stránku na: Facebook Facebook | Twitter Twitter | Vybrali SME vybrali.sme.sk
VW Golf 7 naživo a s cenou pod 14.000 eur (video)

Vďaka berlínskej predpremiére už o ňom vieme takmer všetko, konečne však k strohým faktom môžeme pripojiť aj osobné dojmy. Volkswagen Golf sa medzigeneračne poriadne zmenil, hoci tak na prvý pohľad nevyzerá.


Ďalšie videá z Paríža:

Toyota Auris vraj šoféra zabaví

Ako sme sa (ne)dostali k novému Mondeu

Na ceste do Paríža skúšame nové Santa Fe

Nová rodinná Kia zaujala, športová potešila

Parížsky autosalón otvorili v Pompidou. S Adamom

Nový Golf stojí namodulárnej platforme MQB, má podstatne dlhší rázvor osí kolies a tým viac miesta v interiéri. Konštruktéri dosiahli úsporu hmotnosti v priemere 100 kilgramov. Slovenského zákazníka bude určite zaujímať, že ceny novinky u nás majú začínať pod hranicou 14.000 eur. Predaj odštartuje v novembri.

Perličkou v expozícii Volkswagen je športovo ladený Golf GTI. Nemci ho predviedli zatiaľ iba v podobe štúdie, ktorá sa však do štartu sériovej výroby podľa nás už nezmení. Po dizajnovej stránke zvlášť neprekvapil a stavil na známe prvky z prechodcov. Zaujímavá je akurát typická červená linka na maske chladiča, natiahnutá až do svetlometov a predný nárazník inšpirovaný súčasným modelom R.

VW Golf GTI poháňa zážihový turbomotor 2.0 TSI (162 kW/220 k), spriahnutý s dvojspojkovou prevodovkou DSG. Šprint z pokoja na 100 km/h mu trvá 6,6 sekundy a ručička rýchlomera sa zastaví na úrovni 246 km/h. K dispozícii však bude aj príplatkový “performance paket”, ktorý motoru pridá 7 kW (10 k) navyše. Vďaka tomu sa nepatrne zlepšia aj dynamické parametre auta – akcelerácia z 0 na 100 km/h o 0,1 sekundy a maximálna rýchlosť narastie o 4 km/h. Volkswagen predstaví sériový Golf GTI začiatkom budúceho roka.

Súvisice články:

Nový Volkswagen Golf ukázal všetko (+video)

VW Golf 7 je v Nemecku lacnejší ako predchodca (+cenník)

Techniku Golfu 7 už poznáme

Prihláste sa na zasielanie noviniek

Súvisiace články

Komentáre

Pridaj komentár

Bezpečnostný kód fuauCqGhne