20001 banner astra1140x190
Thumb vw tech  1 Thumb vw tech  2

Ako využiť funkcie auta naplno? (2. časť)

Slovenský importér značky Volkswagen pokračuje v ojedinelom projekte na slovenskom youtube, ktorý zrozumiteľným spôsobom učí majiteľov VW, ako využívať funkcie auta naplno. V dnešnej časti sa pozrieme na tri ďalšie funkcie áut a prvky výbavy, ktoré zvyšujú bezpečnosť jazdy, pohodlie a výrazne znižujú každodenný stres za volantom.

Prečítajte si tiež: 
Ako využiť funkcie auta naplno?


Technický špecialista v krátkych videách vysvetlí nielen to, ako systémy fungujú a čo všetko dokážu, ale pridá aj zopár rád, ako ich správne nastaviť. Pritom odhaľuje aj niektoré skryté „finesy“, o ktorých možno netušia ani skúsení užívatelia. V prvej časti na Youtube kanáli Volkswagen Slovensko vysvetlil, čo všetko dokáže váš kľúč, ako otvoriť auto s nákupom alebo ako zaparkovať bez stresu. V dnešnej časti sa pozrieme na adaptívny tempomat ACC, ktorý vie sám brzdiť a pridávať, na systém udržiavania auta v pruhu Lane Assist a taktiež na to, ako predchádzať zrážke s objektmi v mŕtvom uhle.

Importéra k odštartovaniu projektu  motivovala denná prax so zákazníkmi, ktorí ho pravidelne kontaktujú a pýtajú sa na ovládanie a využívanie rôznych funkcií auta. 

Prípadne, môžete sa aj vy zapojiť do diskusie a na youtube kanáli Volkswagen Slovensko napísať do diskusie pod niektoré z technologických videí, ktoré prvky výbavy by ste si chceli nechať objasniť, detailne vysvetliť. 

Auto brzdí a pridáva samo

Asi najrozšírenejším pomocníkom pre bezpečnú a pohodovú jazdu po obchvatoch a diaľnici je dnes adaptívny tempomat ACC, ktorý aktívne udržiava vopred prednastavenú vzdialenosť od vpredu idúceho vozidla a s ním súvisiace systémy "Front Assist" a "City Brake" v kombinácii so sledovaním chodcov. Vo videu ukážeme, ako systémy fungujú, ako ich správne nastaviť a využívať naplno.

Auto s Lane Assist udržuje smer samo

Lane Assist, čiže systém udržiavania auta v jazdnom pruhu pomáha predchádzať nehodám spôsobeným neúmyselným vybočením z jazdného pruhu. V novom videu vám ukážeme, čo dokáže, ako ho správne využívať, nastaviť, prípadne deaktivovať. 

Ako predísť zrážke s autom v mŕtvom uhle?

Skôr či neskôr sa to stane každému vodičovi. Určite poznáte situáciu, kedy sa z vedľajšieho pruhu zjavilo auto, ktoré ste vo svojom spätnom zrkadle vôbec nevideli. Nachádzalo sa totiž v tzv. mŕtvom uhle. Práve preto automobilky ponúkajú asistenčné systémy ako Blind Spot Monitor alebo Side Assist, ktoré slúžia ako ďalší pár očí.