135 19 hyund kampan i range 1140x190px 2
Thumb petra vlhova4 Thumb petra vlhova2 Thumb petra vlhova3 Thumb petra vlhova1 Thumb petra vlhova5 Thumb petra vlhova6 Thumb petra vlhova7 Thumb petra vlhova8 Thumb petra vlhova9 Thumb petra vlhova10 Thumb petra vlhova11 Thumb petra vlhova12 Thumb petra vlhova13 Thumb petra vlhova14 Thumb petra vlhova15 Thumb petra vlhova16 Thumb petra vlhova17 Thumb petra vlhova18

Audi naďalej podporuje Petru Vlhovú

Audi Slovensko pokračuje v úspešnej spolupráci s našou lyžiarskou reprezentantkou.

Momentálne naša najlepšia zjazdová lyžiarka vstupuje do olympijskej sezóny s 2 novými posilami. Na cestách za víťazstvami a bodmi do Svetového pohára budú slovenskej reprezentantke slúžiť 2 modely automobilky Audi, ktorá je jedným z najvýznamnejších sponzorov zjazdového lyžovania. Do svojich služieb tak 10. najlepšia lyžiarka uplynulej sezóny Svetového pohára získa 2 prémiové SUV Audi Q5 a Audi Q7 vybavené najmodernejšími technológiami.   

Petra Vlhová obsadila v uplynulej sezóne Svetového pohára v konečnom poradí výborné 10. miesto so ziskom 589 bodov a stala sa tak najlepšou slovenskou lyžiarkou. Na svoje konto si okrem 3. miesta v slalome vo fínskom Levi a 2. priečky v Záhrebe pripísala aj prvenstvo v záverečnom slalome sezóny v americkom Aspene. Na tieto úspechy chce ešte lepšími výsledkami nadviazať v nasledujúcej sezóne, ktorá vyvrcholí zimnou olympiádou v juhokórejskom Pchjongčchangu.

V tejto dôležitej sezóne Petra stavila na najmodernejšie technológie na svahu aj v zázemí. Modelmi Audi Q5 a Q7, ktoré bude mať k dispozícii, jej prestížna značka zaručuje nielen komfort a bezpečnosť ale aj techniku, ktorá patrí vo svojom odbore k absolútnej svetovej špičke - tak ako Petra v lyžovaní.

Prvým autom, v ktorom bude jazdiť na preteky Svetového  pohára aj za oddychom domov, bude Audi Q7. Ide o model, ktorý v kategórii SUV posunul latku kvality na novú úroveň. Podobne ako ona aj jej auto sa vyznačuje dynamickou jazdou, čo inžinieri dosiahli nízkou hmotnosťou a kombináciou kvalitných a ľahkých materiálov. Osobitnú zmienku si zaslúži rozsiahle portfólio nových asistenčných systémov končiacich radarovým tempomatom adaptive cruise control s asistentom pre jazdu v dopravnej zápche. Žiadne iné sériové auto na svete neposkytuje v tejto oblasti viac. Aj nové Audi Q5 sa môže pýšiť ešte nižšou hmotnosťou ako jeho predchodca, k čomu tiež prispeli nové materiály. Auto má vo svojej triede unikátny aerodynamický tvar a poskytuje dokonalý zážitok z dynamickej jazdy bez kompromisov.

Na svahu sa Petra Vlhová musí spoľahnúť len sama na seba, na svoje inštinkty a pohotové reakcie. V Audi Q5 a Q7 má k dispozícii celý rad asistenčných služieb, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy. Súčasťou sériového vybavenia sú zadné parkovacie senzory, tempomat, obmedzovač rýchlosti, odporúčanie prestávky v jazde a bezpečnostný systém Audi pre sense city. Tento bezpečnostný systém pri jazde v meste upozorňuje vodiča na hroziace kolízie s inými vozidlami a chodcami, v kritickej situácii auto sám zabrzdí. K dispozícii je aj asistenčný systém pre jazdu v noci. Jeho infračervená kamera v tme rozozná chodcov a väčšie zvieratá na veľkú vzdialenosť a vydá výstražné upozornenia.

Petra musí tiež vedieť a predvídať čo ju čaká na svahu. To sa dá porovnať s najnovšou generáciou Audi Q7, nielen pokiaľ ide o koncepciu ovládania – tento model dokonca ponúka aj najnovší  systém asistencie vodiča – asistenta prediktívnej jazdy. Ten niektoré úlohy rieši za vodiča už v čase, keď on ešte nemá potrebné informácie napr. o nasledujúcej zákrute alebo o situácii za horizontom... Na svahu by sa takéto čosi zrejme považovalo za nedovolenú technickú pomoc. Inteligentný ovládací systém Audi MMI uľahčuje vyhľadávanie hudobných skladieb, zadávanie telefonických kontaktov aj cieľov pre navigáciu a tým výrazne zrýchľuje ovládanie.

A čo je pre slovenskú lyžiarku povestnou čerešničkou na torte? Vlhová je známa tým, že z času na čas si ťahá aj príves s terénnym motocyklom a preto ocenila nový asistent pre jazdu s prívesom. Vďaka nemu sa dá Audi Q7 pohodlne zaparkovať aj s prívesom bez dotyku volantu iba ovládačom MMI. “Audi Q7 je doslova nabité modernými technológiami. Od diódových svetiel Matrix cez infotainment systém až po ovládací panel MMI all-in-touch s veľkou dotykovou plochou. Čo ma však úplne dostalo, je asistent pre jazdu s prívesom,” dodáva Petra.