Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb autobusy urbanway pre expo  1 Thumb autobusy urbanway pre expo 2

Autobusy Urbanway pre Expo 2017

Podnik LRT LLP, dopravný operátor v Astane, hlavnom meste Kazachstanu,si minulý mesiac prevzal 210 autobusovIVECO Euro VI a Urbanway Hybrid s dĺžkou 12, resp. 18 metrov.

Oficiálneho odovzdania sa okrem iných verejných činiteľov zúčastnil aj premiér Kazašskej republiky Bakytžan Sagintajev (na snímke pri prehliadkenového autobusu). Dodávateľ – spoločnosť IVECO BUS –ako európsky líder na trhu vozidiel s alternatívnym pohonom v oblasti osobnej hromadnej dopravy je optimálny partner pre mesto Astana, ktoré je od 10. júna do 10. septembra dejiskom výstavy Expo 2017. Motto podujatia totiž znie „Energie budúcnosti“, konkrétnejšie:prieskum stratégií, programov a technológií zameraných na rozvoj udržateľnej energie, podporu energetickej bezpečnosti a efektivity a podporu využitia obnoviteľnej energie.

Flotila 210 vozidiel Urbanway pribudne k 358 autobusom IVECO Citelis Euro V, ktoré sa už využívajú v astanskej MHD a bude sa podieľať na efektívnej mobilite počas trvania výstavy Expo 2017 a samozrejme i v nasledujúcich rokoch. Realizáciou tejto zákazky sa IVECO BUS s 570 autobusmi prevádzkovanými v Astane stane najsilnejším hráčom na kazašskom trhu vo svojom odvetví.

Model Urbanway Hybrid spotrebuje až o 30 % menej paliva než konvenčný autobus. V porovnaní s dieselovýmpohonom má o 33 % nižšie emisie CO2 a o 40 % nižšie emisie oxidov dusíka. Za rok to znamená o 25 ton menej CO2pri štandardnom autobuse a o 37 t menej v prípade kĺbovej verzie. Hybridné autobusy Urbanway kombinujú elektrický pohon so spaľovacím motorom Euro VI a zostavou lítium-iónových batérií najnovšej generácie. Inteligentný riadiaci systém optimalizuje pri jazde spotrebu paliva a množstvo emisií, pričom prebytočná energia vznikajúca pri brzdenísa rekupereuje a znova využíva. K výhodám týchto autobusov patrí režim„Arrive & Go“, ktorý umožňuje v blízkosti autobusových zastávok prejsť do 100-percentne elektrickej prevádzky. Zároveň dočasne vyradí z funkcie generátor, čím eliminuje vibrácie a znižuje hluk o viac než 50 %. Vďaka tomu je prevádzka vozidla pri príjazde na zastávku aj pri odjazde úplne tichá a bez emisií.