Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb content 2m Thumb autom do chorvatska 2016 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 2 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 3 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 4 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 5 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 7 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 8 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 6 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 9 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 12 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 11 Thumb autom na dovolenku autozurnal.com 10

Idete autom na dovolenku? Pozrite si naše reportáže

Ísť autom na dovolenku má svoje čaro. Zastavíte, kde chcete, cestu si môžete rozdeliť na viac častí a limitovaný ste len objemom kufra. No spolu so slobodou prichádzajú aj obavy, či to zvládnete a čo vás na ceste čaká. 


Za posledné roky sme vrámci reportáži navštívili autom dve krajiny, ktoré sú pre slovenských dovolenkujúcich častou destináciou. Zozbierali sme množstvo skúsenosti, poznatkov, rád a tipov, ako cestu autom na dovolenku prežiť v čo najväčšej pohode. Je čas dovoleniek, a preto prinášame sprievodný článok s minulými video reportážami z našich ciest. A keďže sme na cestách získali aj skúsenosti s autami, ktoré nám skvelo poslúžili, dozviete sa aj postrehy ku konkrétnym tátošom. Nech sa páči. 

Prečítajte si tiež:

Autom do Chorvátska 2019: pozor na kamery a mastné pokuty!

Autom do Chorvátska 2018

Viacerí ste nás po poslednom chorvátskom príspevku z roku 2017 žiadali, aby sme ešte raz podrobnejšie popísali maďarskú trasu a cestu autom do Chorvátska, ktorá nám vyšla ako rýchlejšia v porovnaní s rakúskou. Okrem rekapitulácie v dnešnom videu uvidíte aj niekoľko pekných miest ostrova Pag. Povieme si niečo k elektronickému mýtnemu ENC a plnými dúškami si užijeme dve talianske automobilové krásky. Jedna má pod prednou kapotou naftový motor a ide o klasický manažérsky štandard. Druhú poháňa charizmatický 2.9 V6 BiTurbo a na predných blatníkoch hrdo nosí štvorlístok.

Autom do Grécka 2018

S Hyundai i30 kombi sme na konci leta 2018 absolvovali ďalší z našich expedičných testov. Vybrali sme sa do Grécka. V plnom obsadení štyrmi dospelými, našou batožinou a technikou na palube. Bola to príležitosť zoznámiť sa s rodinnou novinkou v trochu iných podmienkach ako pri bežných testoch a zároveň na ceste pod legendárnu horu Olymp zistiť, či Hyundai i30 kombi dorástol na pomyselný Olymp vo svojej triede.

Autom do Chorvátska 2017

V roku 2016 Maďari dokončili dôležitú rýchlostnú cestu M86 z Csornej do Szombathely, ktorá citeľne zrýchľuje prejazd maďarskou trasou do Chorvátska a zvyšuje komfort cestovania na juh. Pred nastávajúcou dovolenkovou sezónou bude preto témou, ktorá trasa z Bratislavy do Chorvátska je dnes rýchlejšia, a súčasne lacnejšia? Preto sme s kolegami vyrazili obomi smermi a naživo ich porovnali. Podrobnú reportáž si môžete prečítať v tomto odkaze a taktiež pripájame video.

Autom do Chorvátska 2016

Rozsiahlu reportáž z cesty do Chorvátska z roku 2016 si môžete prečítať v tomto odkaze. Nechýbajú autentické fotky a sumárne informácie trasy.