Peugeot 2018 11 1140x190
Advertisement
Thumb messezentrum wien Thumb vas 18 1200x630

Autosalón Viedeň 2018: príležitosť prvýkrát si siahnuť na novinky tohto roka

Už najbližší štvrtok otvorí svoje brány viedenský autosalón, na ktorom sa opäť predstaví množstvo noviniek, ktoré sa dostanú aj k nám v priebehu tohto roka. V dvoch vzájomne prepojených halách uvidíte po jednej svetovej a európskej premiére a viac ako 30 rakúskych noviniek. Celkovo sa vo Viedni predstaví 40 automobilových značiek, ktoré vystavia  až 400 vozidiel.

Svetovú premiéru oslávi výrazne modernizovaný Citroen C4 Cactus. S jeho príchodom automobilka obnovuje technologické dedičstvo spojené s hydraulickým pružením. C4 Cactus dostane tlmiče s progresívnymi hydraulickými dorazmi a svetovej premiére uvádza sedadlá poskytujúce jedinečný cestovný komfort.

Európsku premiéru má zase na svedomí skvelé, plnokrvné športové SUV z dielne talianskej automobilky Alfa Romeo - Stelvio Quadrifoglio. Ide o "najchutnejšiu" verziu Stelvia so skvelým motorom s ešte lepším zvukom, ktorú som už mal možnosť si vyskúšať. Video z prvej jazdy uvidíte čoskoro.

Z chuťoviek musíme spomenúť znovuzrodenú automobilovú legendu Alpine, ktorá privezie do Viedne kupé A110 s 1,8-litrovým preplňovaným turbomotorom (185 kW/252 k) uloženým v strede.  Super ľahkému kupátku s pohotovostnou hmotnosťou len 1080 kg udeľuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,5 a maximálnu rýchlosť 250 km/h.

V expozícii Audi môžete obdivovať dve emóciami nabité krásky. Novú generáciu RS4 Avant, ktorá dostala pod prednú kapotu  2.9 TFSI Biturbo šesťvalec s výkonom 331 kW/450 k a ohromujúcim krútiacim momentom 600 Nm. Druhou je úplne nová, ešte atletickejšia generácia 5-dverového kupé A7.

Ďalšou rakúskou premiérou je kupé Bentley Continental GT, no zaostať nechce ani BMW. V hlavnom meste Rakúska ukáže niekoľko noviniek, z ktorých sa patrí vyzdvihnúť najmä novú generáciu ikony M5, ale aj i8 v prevedení Roadster.

Nová Dacia Duster sa v médiách teší veľkému záujmu. Od uvedenia na slovenský trh importér eviduje už desiatky objednávok, no určite sú medzi vami viacerí, ktorí ju ešte nemali možnosť vidieť naživo. Príležitosť máte na autosalóne vo Viedni.

Atraktívny ľudový crossover chystá aj Ford. Konečne aj k nám príde do predaja nový kompaktný EcoSport, ktorý je duchovným nástupcom v minulosti veľmi populárneho modelu Fusion. Vo Viedni sa prvýkrát ukáže s pohonom 4x4 a vo výbavovej verzii ST Line.

Honda odprezentuje svoj vodíkový model Clarity Fuel Cell, ale aj novinky v modelových radoch Civic a Jazz. Pre krajinu s nadvládou naftových motorov je povinnou jazdou ukázať Civic s vylepšeným motorom  1.6 i-DTEC. Kolega Filip Garaj sa s ním už čoskoro povozí, rovnako ako aj s modernizovaným Jazzom s motorom 1.5 i-VTEC.

Hyundai a Kia ukážu celú aktuálnu paletu svojich modelov vrátane ich najväčších hviezd Hyundai Kona a Ioniq, či Kia Stinger a Stonic.

Jaguar láka kompaktným prírastkom do SUV rodiny E-Pace. Lada zase kombi verziou Vesty, ktorá sa ukáže aj v terénnejšej, oplastovanej verzii.

Z ľudovejších noviniek ešte spomeňme nové SUV Mitsubishi Eclipse Cross, elektrický Nissan Leaf, Peugeot 308, Subaru Impreza, či Suzuki Swift Sport.

Výpočet noviniek zakončím autami ako Opel Insignia GSi, Renault Mégane RS, Seat Cupra R, Rolls Royce Phantom, Škoda Kodiaq Scout a Sportline, Volkswagen T-Roc  a Toyota Land Cruiser.

Ceny lístkov

Plán výstaviska:

 

Prístup autom a parkovací dom (parkovné 3 eurá na hodinu, 9 eur za celý deň):