Peugeot 09 2019 rifter 1140x190px
Thumb 1b Thumb 63414 large 111111bb Thumb 63413 large 4b Thumb 63412 large 3b Thumb 63411 large 2b Thumb 63410 large 1b

Bentley prvýkrát ukázalo sériové SUV

Briti sa snažia udržať pozornosť potenciálnych zákazníkov pri projekte prvého športovo-úžitkového modelu značky Bentley. Hoci začiatok sériovej výroby je naplánovaný až na budúci rok, prvý obrázok produkčnej verzie máme k dispozícii už teraz.

“Bude to najekluzívnejšie, najluxusnejšie a najsilnejšie SUV,” sľubujú zástupcovia značky Bentley. Marketingové oddelenie srší zaujímavými výrokmi na adresu pripravovanej novinky, ktorá zrejme ponesie názov Falcon, zdedený po štúdii. Realita je taká, že toto Bentley bude stáť na rovnakej platforme, ako nová generácia Audi Q7, Porsche Cayenne či Volkswagen Touareg.

Prvá fotografia sériovej verzie neukazuje takmer nič, iba predné partie. Okrúhle svetlá a výrazná maska chladiča prakticky zodpovedajú ostatným modelom značky Bentley. Len väčšie proporcie naznačujú, že ide o SUV.

Dizajn sa údajne bude podstatne líšiť od štúdie Falcon, predstavenej na ženevskom autosalóne ešte v roku 2012. Tvary prototypu totiž verejnosť neprijala s nadšením, a tak dizajnéri dostali za úlohu, vizáž auta kompletne prepracovať. Avšak vzhľad produkčnej verzie nebude pre zákazníkov prekvapením. Tí najváženejší uvidia novinku ešte pred odhalením.

Pod kapotou sa objavia zážihové motory, kombinácia benzínového šesťvalca a elektromotora, prípadne aj turbodiesel. Posledná alternatíva zatiaľ nebola oficiálne potvrdená, no Briti sa nafte údajne nebránia. Falcon však má namierené predovšetkým na zákazníkov z Číny, Ruska a Stredného východu, kde dominujú zážihové motory.

Výroba novinky v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia je stále reálna. U nás by mala vznikať iba karoséria, zatiaľ čo finálna montáž auta bude prebiehať v britskom meste Crewe.