Conti france sk 1140x86
Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 12 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 10 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 9 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 2 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 15 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 19 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 20 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 22 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 26 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 30 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 31 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 33 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 38 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 41 Thumb paulina fialkova mitsubishi outlander phev 43 Thumb paulina fialkova prevzatie mitsubishi outlander phev 6 Thumb paulina fialkova prevzatie mitsubishi outlander phev 7

Biatlonistka Paulína Fialková ambasádorkou Mitsubishi

M Motors SK - výhradný dovozca vozidiel Mitsubishi do 3,5 t - je už druhú sezónu oficiálnym partnerom úspešnej slovenskej biatlonistky Paulíny Fialkovej.

Paulina Fialková je rodáčkou z Čierneho Baloga a členkou klubu VSC Dukla Banská Bystrica. Počas svojej doterajšej športovej kariéry už stihla reprezentovať Slovensko na ZOH 2014 v Soči a 2018 v PyeongChangu. Zároveň je jedinou Slovenkou s kompletnou medailovou zbierkou zo Svetovej Univerziády v Osrblí (2015). K 3 medailám z Osrblia pridala aj striebro z ME v Ťumene (2016). K jej doteraz najväčším úspechom patria o. i. aj umiestnenia vo Svetovom pohári, kde získala striebornú medailu v Ťumeni (2018), obsadila 5. miesto vo švédskom  Ostersunde (2017) a vo fínskom Kontiolahti (2017) a 6. miesto v stíhacích pretekoch v nemeckom Ruhpoldingu (2016). Zatiaľ najlepší výkon svojej kariery v rámci OH dosiahla na ZOH 2018 v kórejskom PyeongChangu, kde vo vytrvalostných pretekoch na 15 km obsadila 5. miesto.

Paulina jazdila v uplynulej olympijskej sezóne v Mitsubishi ASX 2.2 DI-D AT 4WD, z ktorého nedávno presadala do technologickej vlajkovej lode automobilky troch diamantov – Mitsubishi Outlander PHEV 2.0 MIVEC. O výmene vozidiel nám povedala: „Uplynulú sezónu som na tréningy a preteky jazdila v Mitsubishi ASX s pohonom 4x4 a 150-koňovým motorom, ktorý bol na kompaktný mestský crossover mimoriadne svižný a s ktorým sa mi ťažko lúčilo. Keďže však pre seba a členov tímu už potrebujem auto s väčším vnútorným aj batožinovým priestorom a zároveň mi nie je ľahostajná ani ochrana prírody a životné prostredie, moja ďalšia voľba padla na Outlander PHEV. Nevyhnutnosťou pri mojej športovej príprave je aj pohon 4x4, vďaka ktorému sa bez problémov dostanem aj do vyššie položených zimných stredísk, čo Outlander PHEV svojim sofistikovaným systémom pohonu Super All-Wheel Control (S-AWC) hravo spĺňa. Mám rada nové veci aj nové výzvy a tak sa už teším ako sa popasujem s touto „električkou“, rýchlonabíjačkami a samotnou jazdou s plug-in hybridom. Bude to pre mňa úplne nová skúsenosť. Zistila som to už pri naštartovaní, keď ma veľmi prekvapilo, že motor vôbec nepočuť.“

Adrián Markusek, Country Manager M Motors SK pri odovzdaní vozidla uviedol „Som poctený, že naše horúce želiezko vo svetovom biatlonovom ohni, ktorým Paulína nepochybne je, strávi nadchádzajúcu športovú s ezónu práve za volantom revolučného Mitsubishi Outlander PHEV. Na nedávnych ZOH v PyeongChangu celému svetu ukázala, že nikdy sa netreba vzdávať a že žiadny boj nie je vopred prehraný. Pre celé Slovensko aj svet sa stala symbolom odhodlania, vytrvalosti a odvahy postaviť sa čelom každej situácii. Také sú aj vozidlá Mitsubishi povestné svojou spoľahlivosťou, húževnatosťou a japonskou kvalitou spracovania. Mitsubishi má navyše bohatú históriu v motoristickom športe, či už ide o doposiaľ neprekonaných 12 víťazstiev v najnáročnejšej súťaži sveta – Rally Dakar alebo vrcholné umiestnenia v seriáli WRC. V žilách slovenskej biatlonovej hviezdy Paulíny Fialkovej a v DNA značky Mitsubishi kolujú rovnaké ingrediencie: vytrvalosť, precíznosť, športový duch a v neposlednom rade zmysel pre fair play. Naša vlajková loď Mitsubishi Outlander PHEV je pre nás pomyselným štvrtým diamantom - tak ako aj naša ambasádorka Paulína Fialková, o ktorej bezpečnú a spoľahlivú prepravu na svetové športoviská sa radi postaráme aj v nadchádzajúcej sezóne.“

Mitsubishi Outlander PHEV je prvým plug-in hybridným SUV na svete s elektrickým pohonom všetkých kolies. Má veľkorysý vnútorný priestor, jazdnú dynamiku elektrického pohonu, vysokú bezpečnosť a moderné technológie. Predstavuje unikátnu kombináciu 2 elektromotorov poháňajúcich prednú a zadnú nápravu a benzínového motora s generátorom. Vďaka tomu dokáže jazdiť úsporne a ekologicky v meste a súčasne dosahuje vynikajúci kombinovaný dojazd až 880 km. Sústava dáva výkon 147 kW/200 k, spotrebuje iba 1,7 l benzínu na 100 km a vyniká inteligentným systémom jazdných režimov – čisto elektrickej jazdy s dojazdom vyše 54 km, sériového generátorom podporovaného a paralelného výkonného hybridného pohonu.

Dvojica elektromotorov a úsporný spaľovací motor prispôsobujú výkon vozidla jazdnému štýlu vodiča. Vpredu leží 2,0 l benzínový motor 89 kW/121 k) a elektromotor (60 kW/82 k, 137 Nm) s meničom napätia a generátorom. Zadný elektromotor (60 kW/82 k,195 Nm) a meničom napätia leží pod podlahou, aby nezmenšoval batožinový priestor. Permanentný elektrický pohon 4x4 tvorí dvojica elektromotorov, z ktorých každý nezávisle poháňa inú nápravu.

V marci t.r., štyri roky po uvedení na európsky trh prekročila technologická vlajková loď Mitsubishi Outlander PHEV historický míľnik 100.000 vozidiel predaných v Európe. V rokoch 2015-2017 bol tento model najžiadanejším plug-in hybridom v celom regióne.