Vw golf 03 2020 1140x190 sportsvan
Thumb bmw 2 active tourer gran tourer autozurnal.com  5 Thumb bmw 2 active tourer gran tourer autozurnal.com  1 Thumb bmw 2 active tourer gran tourer autozurnal.com  3 Thumb bmw 2 active tourer gran tourer autozurnal.com  2 Thumb bmw 2 active tourer gran tourer autozurnal.com  4 Thumb bmw 2 active tourer gran tourer autozurnal.com  7 Thumb bmw 2 active tourer gran tourer autozurnal.com  6 Thumb bmw 2 series active tourer wallpaper 890x501 02

BMW 2 Active Tourer a Gran Tourer asi skončia. Úlohu splnili

Kompaktné MPV BMW 2 Active Tourer a Gran Tourer pravdepodobne v ponuke bavorskej značky onedlho skončia bez nástupcu. Niektorými skalnými fanúšikmi doslova nenávidené typy svoju úlohu prilákať nových zákazníkov do neprebádaných segmentov splnili. Je čas prenechať miesto populárnejším a štýlovejším SUV.


BMW 2 Active Tourer a Gran Tourer prišli na trh v roku 2014 ako konkurent pre Mercedes-Benz triedy B. Okamžite sa zdvihla vlna kritiky, keďže novinky prišli s "nešportovou" karosériou typu MPV a navyše pod prednú kapotu umiestnili motor naprieč a poháňali ich predné kolesá. Dovtedy pre BMW krok nevídaný... No napriek kritike skalných fanúšikov, ktorí by si novinky aj tak nekúpili, BMW prilákalo nových zákazníkov zameraných na rodinnú a praktickú stranku. BMW 2 Active Tourer a Gran Tourer neboli neúspešné, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať....


Odchod praktických BMW pre Autocar naznačil Peter Henrich, viceprezident produktového manažmentu mníchovskej značky. Podľa neho BMW 2 Active Tourer a Gran Tourer "odviedli pri prilákaní nových zákazníkov skvelú robotu, no teraz už nepredstavujú súčasť toho, čím sa chce BMW prezentovať".

BMW radu 2 nahradia crossovery a SUV

V roku 2016 BMW predalo viac ako 100 tisíc kusov BMW 2 (Active Tourer aj 7-miestny Gran Tourer spolu). Za minulý rok BMW predalo v Európe 68 tisíc kusov BMW 2. No dopyt po autách typu MPV klesá a tohto roku sa predaje výrazne prepadli. MPV nahrádzajú autá typu SUV/crossover a aj keď neposkytujú takú úroveň priestrannosti a variability, ľudom sa páčia. Je veľmi pravdepodobné, že BMW 2 Active Tourer aj 7-miestny Gran Tourer postihne rovnaký osud ako BMW 3 a 5 GT a skončia bez plánovaného nástupcu. V ponuke totiž nájdete podarené crossovery BMW X1 a BMW X2. Štýlovú X2 sme nedávno otestovali v špičkovej verzii M35i.

Zdroj: carsalesbase.com