Vw golf 03 2020 1140x190 sportsvan
Thumb bmw motory autozurnal.com 1 Thumb bmw motory autozurnal.com 2

BMW radikálne oseká ponuku tradičných motorizácii

BMW oznámilo finančné výsledky roka 2019 a s nimi aj niektoré zaujímavé plány blízkej budúcnosti. Bude sa škrtať, a to podľa značky na poli "tradičných motorizácii".

Prečítajte si tiež: 
Najlepší naftový motor BMW v r. 2020 pravdepodobne skončí

Mnohí výrobcovia áut, a medzi nimi aj mníchovské BMW, intenzívne pracujú na elektrifikácii modelových radov a samozrejme na vývoji elektromobilov. Keďže vývoj tejto technológie je zdrojovo náročný, nečudo, že náklady na výskum a vývoj BMW stúpli o 12 %. Zároveň chce značka osekať náklady v ostatných oblastiach, ktoré jej pomôžu ušetriť do konca roka 2022 viac ako 12 miliárd eur. Už asi tušíte, kde sa to prejaví... 

Menej spaľovákov, viac elektriny

Jednou z oblasti je vývoj nových modelov, kde chce BMW ušetriť viac ako tretinu peňazí. Dôležitejšie je tvrdenie, že "od roku 2021 bude postupne až 50 % tradičných možností pohonu vozidiel zrušených z dôvodu prechodu na vylepšené a inteligentnejšie architektúry vozidiel". V normálnej reči to znamená, že sa počnúc rokom 2021 začnú čistky na poli spaľovacích motorov a celkových možností ich kombinácie, väčší priestor dostanú elektrifikované modely a rýdze elektromobily. Dopad spomínaných opatrení sa má naplno prejaviť až po roku 2022.

Odporúčame: 

Nové BMW 4 s kontroverznou maskou na prvých záberoch!

Okrem toho chce BMW znížiť komplexnosť portfólia a venovať sa najmä modelom, u ktorých je " vysoká miera návratnosti" vydaných zdrojov. Očakávame tak ešte viac SUV a crossover modelov a užšiu ponuku modelov s tradičnými karosériami. Dlhodobo sa šepká o novom, vrcholnom SUV-kupé BMW X8, ktoré by mohlo byť štýlovejšou verziou veľkého BMW X7.

Do roku 2023 chce mať BMW v ponuke 25 elektrifikovaných modelov. Viac ako polovica má byť rýdzimi elektromobilmi, ako napr. chystané BMW iX3, i4 alebo iNext. Zároveň očakáva, že v roku 2021 sa dopyt po elektrifikovaných vozidlách zdvojnásobí.