Hyundai go 1140x190
Thumb 1l Thumb 2l Thumb 3l Thumb 4l Thumb 5l Thumb 6l Thumb 7l Thumb 8l Thumb 9l Thumb 10l

Čínsky Lynk & Co 03 kombinuje zaujímavý dizajn a techniku Volvo

Číňania investujú do Volva peniaze a zároveň ťažia z jeho know-how.

Spojenie značky Volvo s čínskym koncernom Zhejiang Geely Holding Group prinieslo výhody obom stranám. Švédi získali silného ekonomického partnera, Číňania technologického. Či sa nám to páči alebo nie, Volvo dnes učí Číňanov vyvíjať automobily a pomáha im s ladením techniky. Dôkazom môžu byť švédske registračné značky na testovacom prototype Lynk & Co 03.

Značka Lynk & Co je tiež súčasťou skupiny Geely. Ide o automobilku povestnú extravagantným dizajnom a jej nový kompaktný sedan 03 nie je výnimkou. Zaujímavé sú najmä predné partie s netradične rozdelenou svetelnou technikou.

V útrobách sedanu sa ukrýva technika, známa z Volva XC40. Ide o platformu CMA s motorom uloženým vpredu naprieč a pohonom predných kolies (štvorkolka je iba plug-in hybrid s elektromotorom uloženým vzadu).

Na pohon slúžia prepĺňané benzínové motory s priamym vstrekovaním - trojvalec má objem 1,5 litra, štvorvalec je dvojliter. Plug-in hybrid využíva techniku väčšieho Volva XC60 T8 a v čisto elektrickom móde sľubuje dojazd 64 kilometrov. Lynk & Co ráta aj s čisto elektrickým variantom, aký Švédi vo svojich autách zatiaľ neponúkajú.

Lynk & Co plánuje nový kompaktný sedan predávať on-line s doručením auta priamo k zákazníkovi. Či sa niekedy dostane aj do Európy, to je zatiaľ otázne.