Peugeot 2019 01 1140x190
Thumb dacia b Thumb dacia a Thumb dacia c Thumb dacia d Thumb duster a Thumb duster b Thumb duster c

Dacia Duster Tour

Obľúbené stretnutie majiteľov a fanúšikov športovo-úžitkových vozidiel z Rumunska bolo už siedmykrát v Starej Ľubovni.

Tento rok sa na ňom zúčastnilo 250 ľudí a 80 áut. Všetci si užili relax pri jazde po okolí Levočských vrchov a zároveň preverili schopnosti svojich vozidiel.

Obľúbené podujatie opäť organizoval predajca vozidiel Renault a Dacia – firma ALD Mobil - v spolupráci s importérom Renault Slovensko. Siedmy ročník sa začal v nedeľu skoro ráno 16. septembra 2018. Aj tento rok sa tešil veľkej popularite. Dílerstvo pozýva na toto podujatie  svojich zákazníkov a fanúšikov značky Dacia, špeciálne modelu Dacia Duster. 

„Sme veľmi radi, že naši klienti využili možnosť vyskúšať si svoje vozidlá aj v iných, ako bežných podmienkach. Preverili ich aj  na cestách, ktorých terénny charakter im dal zabrať a dokonale preveril ich terénne vlastnosti.

„Všetky vozidlá absolvovali celú trasu bez jediného problému, či už technického alebo navigačného. Tento siedmy ročník podujatia opäť potvrdil, že Dacia Duster právom patrí medzi najlepšie terénne vozidlá na trhu v pomere cena/vlastnosti/ spoľahlivosť“, skonštatoval hlavný organizátor a konateľ dílerstva ALD Mobil Ľubomír Dlugolinský.

Poznávacia trasa viedla zo Starej Ľubovne cez bývalý vojenský výcvikový priestor Javorina (Levočské vrchy). Na vybranej trati si účastníci mohli prezrieť krásy slovenskej prírody aj pozoruhodnosti ako napr. kostolík vo vysťahovanej obci Ruskinovce. Zároveň si posádky mali možnosť vyskúšať schopnosti svojich áut v teréne.

Väčšina účastníkov prišla vo vozidlách s pohonom 4x4 ale nespevnené vozovky a off-road úseky zvládli aj tí, čo mali vozidlá s predným pohonom. Až na zablatené kolesá bola jazda bezproblémová. V cieli na strelnici Majer pod Lesom čakalo účastníkov občerstvenie s hudobnou kulisou. Organizátor tam pripravil pre hostí súťaž v streľbe a tí menší mali možnosť zajazdiť si na segwayoch. Súťaž o najkrajšie auto Dacia Duster Tour 2018 vyhral Dobrovoľný hasičský zbor mesta Podolínec, ktorý ako výhru získal poukaz na servis vozidla v hodnote 200 €.

„Výborný pomer hodnoty a nákupnej ceny modelov Dacia je neprehliadnuteľný. Majitelia  automobilov tejto značky sú vďační a verní zákazníci, ktorí jej sami šíria dobré meno. Dacia si získava srdcia Slovákov! Najväčšie sympatie vidíme práve k mimoriadne obľúbenému SUV. Majitelia si cenia jeho spoľahlivosť, overené technológie a v neposlednom rade originálny dizajn. Na Duster Tour chodím opakovane a rád. Je úžasné osobne sa stretnúť so zákazníkmi a fanúšikmi Dacia Duster a ešte výnimočnejšie to je pri zdolávaní off-road trate v okolí Starej Ľubovne,“ zhodnotil podujatie Richard Evanson, generálny riaditeľ Renault Slovensko.