Continental 2018 oktober 1140x86
Advertisement
Thumb tben7508 Thumb tben7513 Thumb tben7480 Thumb tben7500 Thumb tben7068 Thumb tben7497 Thumb tben7071 Thumb tben7087 Thumb tben7082 Thumb tben7078 Thumb tben7090

Dacia Lodgy dostala šikovné sedadlá, Sandero automatickú "klímu"

Rumuni opäť rozšírili výbavu svojich áut o praktické doplnky.

V júni uplynie štrnásť rokov, odkedy Dacia predstavila prvý Logan. Práve vtedy sa začala písať mimoriadne úspešná novodobá história tejto rumunskej automobilky.

Heslom ženevskej expozície je číslo päť miliónov. Presne toľko Dacií sa predalo od roku 2004. Hlavnú rolu samozrejme hrá nový Duster, avšak my ho už dôkladne poznáme a zaujali nás iné novinky. Minivan Dacia Lodgy dostal v rámci modelového roka 2018 prepracovaný tretí rad sedadiel.

Doteraz bola úplne vzadu dvojmiestna lavica s deleným operadlom. Po novom má Lodgy v treťom rade dve samostatné sedadlá. Dajú sa individuálne sklápať a vyberať z auta, čo nepochybne zlepšuje variabilitu interiéru. Doplňme, že šieste a siedme sedadlo naďalej patria k príplatkovej výbave.

Už sme si zvykli, že Dacia pravidelne uvádza na trh rôzne špeciálne edície. Najnovšia sa volá Black&White a patrí do nej Sandero Stepway, Logan MCV, Lodgy a Dokker. Spoznáte ich podľa béžového laku karosérie Beige Dune, špecifických nálepiek na stĺpikoch, čiernych lesklých vonkajších spätných zrkadiel alebo 16-palcových zliatinových diskov kolies.

Vnútri majú Dacie z limitovanej edície Black&White špecifické čalúnenie sedadiel, dekoračné lemy okolo výduchov ventilácie a špeciálne koberčeky. Sandero a Logan MCV majú vo výbave aj automatickú klimatizáciu. Jej ovládací panel je identický s Dusterom a pochádza z Renaultu Clio.

Podľa informácií od slovenského importéra zatiaľ nebolo rozhodnuté, či sa edícia Black&White objaví na našom trhu.