Conti france sk 1140x86
Thumb dacia piknik 2018 Thumb dacia pikni b Thumb dacia piknik 009 Thumb dacia piknik 012 Thumb dacia piknik 200 Thumb dacia piknik a Thumb dacia piknik a 1

Dacia pozvala majiteľov na piknik

Druhé stretnutie majiteľov áut Dacia sa uskutočnilo nedávno v Liptovskej Sielnici, v Rezorte Villa Betula.

Druhý ročník Dacia Pikniku bol opäť jedinečný tým, že pozvanými hosťami boli výlučne majitelia vozidiel Dacia. Aj napriek studenému a daždivému počasiu sa tento rok podarilo prekonať rekord v účasti, keď v roku 2015 pozvanie na Dacia Piknik prijalo 1.460 majiteľov vozidiel. 

Dacia Piknik nadväzuje na úspešný koncept vo viacerých európskych krajinách. Jeho podstatou je spoločne strávený deň všetkých majiteľov áut Dacia a ich rodinných príslušníkov spojený s celodenným programom - aktivitami pre dospelých aj deti a hudobnými koncertmi.

Hostí tohtoročného slovenského Dacia Pikniku neodradili ani vrtochy počasia. Od rána prichádzali do areálu pri Liptovskej Mare a s celými rodinami si užívali pripravený program do neskorého popoludnia. 

„Dacia Piknikom chceme posilniť hrdosť našich zákazníkov, ktorú cítia k značke a zároveň sa im poďakovať za dôveru. Som nadšený, keď vidím, koľko ľudí si aj napriek chladnejšiemu počasiu našlo čas a priestor a prišlo si užiť stretnutie majiteľov áut Dacia túto sobotu spolu s nami,“ zhodnotil Richard Evanson, generálny riaditeľ Renault Slovensko.

Tím Dacia na Slovensku pripravil 40 vozidiel na jazdy aj statické prezentácie. Najviac návštevníkov lákala Duster offroad trať, po ktorej jazdilo 13 nových áut Duster 4x4. Záujem bol aj o testovacie jazdy na cestách s modelmi Dokker, Lodgy, Sandero i Logan MCV. Počas 5 hodín absolvovali účastníci stretnutia vyše 370 testovacích jázd.

600 návštevníkov sa zabavilo pri hrách Dacia. Deti potešila mini ZOO a detská zóna s množstvom atrakcií a hier, maľovanie na tvár a nechýbal ani kúzelník. Najmenší fanúšikovia si vyskúšali pravidlá cestnej premávky na detskom dopravnom ihrisku. Celý program bol pre návštevníkov akcie samozrejme zdarma. Majitelia Dacií využili aj možnosť diskutovať so zástupcami značky na Slovensku a s technickými poradcami značky. Partnermi podujatia boli spoločnosti Unicredit Fleet management, Generali, Dacia Finance, Nokian, Alcar a Lunys.

Dacia dosiahla vlani globálny odbytový aj trhový rekord. Nevídané čísla zaznamenala v Belgicku, Rakúsku, Švajčiarsku, Portugalsku, Španielsku, Taliansku, Fínsku, Maďarsku, Česku a v neposlednom rade i na Slovensku. Značka predala vedno 655.000 vozidiel znamenajúcich  12% medziročný nárast. Dacia Sandero je lídrom v retail segmente v Európe a obľúbená Dacia Duster je dvojkou v C-SUV segmente v Európe pre súkromné osoby.

Na Slovensku predala vlani Dacia 4.583 áut, dosiahla rekordný 4.42% trhový podiel a v  odbytovom rebríčku obsadila 9. miesto. Dacia Duster kraľuje v ponuke značky, obľúbené Sandero je na druhom mieste a praktický Logan MCV skončil ako tretí najpredávanejší model roka 2017.

Duster je jednou z hnacích síl skupiny Renault. Vyrábajú ho v Pitesti (Rumunsko), Curitiba (Brazília), Envigado (Kolumbia), Moskva (Rusko) a Chennai (India). Pod značkami Renault a Dacia ho predávajú vo vyše 100 krajinách.