Peugeot 09 2019 rifter 1140x190px
Thumb interier novej skody octavia  autozurnal.com  2 Thumb interier novej skody octavia  autozurnal.com  3 Thumb interier novej skody octavia  autozurnal.com  1

Ďalší únik vzhľadu Octavie! Pozrite si interiér na prvých fotkách

Škoda nám postupne dávkuje vzhľad novej Octavie na "uniknutých" záberoch, a to necelý týždeň pred premiérou. To, či ide o ozajstné uniknuté zábery alebo len chytrý ťah marketingu automobilky pred oficiálnym predstavením, nie je podstatné. Hlavné je to, že konečne poznáme interiér novej Škody Octavia 4. generácie bez maskovania!

Prečítajte si tiež: Škoda Octavia IV sa odhaľuje! Pozrite si jej svetelnú techniku

Skoda octavia 4 interier
Bolo to dnes, kedy sme priniesli článok so zábermi novej Octavie kombi v sériovej podobe. Niekoľko hodín po tom sa sociálnymi sieťami začali šíriť zábery s odmaskovaným interiérom, ktorý konečne ukazuje nový dizajn a architektúru s niektorými jedinečnými prvkami. Kokpit nebude takou revolúciou ako v prípade nedávno predstaveného Golfu VIII, no ani pri českom bestselleri nemôžeme povedať, žeby ostal kameň na kameni.

Dvojramenný volant a miniatúrny volič DSG

Na dnešných záberoch je konkrétny kus s manuálnou prevodovkou ale aj s automatom DSG, ktorý adoptuje miniatúrny volič jazdných režimov, podobný tomu v Golfe VIII. Zaujímavým prvkom je nový dvojramenný volant. Stredová obrazovka infotainmentu a navigácie je podobne ako v Scale na vyvýšenom mieste lepšie na očiach. Podľa verzie bude mať uhlopriečku 6,5 až 9,2 palcov. V lepších výbavách bude digitálny aj prístrojový panel pred vodičom, nahrádzajúci klasické budíky. 

Skoda Octavia 4 interier
Som zvedavý, ako Škoda vyladí ovládanie vetrania a klimatizácie, keďže to sa zjavne presunie kompletne na dotykový stredový displej. Klasický panel klimatizácie tu chýba, čo je určite módne, ale z hľadiska ergonómie môže byť krokom späť. Nová Octavia IV prinesie technológie a asistenčné systémy, ktoré v Škode nájdeme po prvýkrát. Vyhýbací asistent má vybočením zabrániť hroziacej zrážke s chodcom, cyklistom alebo vozidlom. Nový je aj asistent pri vystupovaní, ktorý vás upozorní na zozadu sa približujúce vozidlo alebo cyklistu. Nová Octavia IV bude tiež prvou Škodou ponúkajúcou head-up displej, ktorý premieta dôležité údaje priamo na čelné sklo.

Oficiálne sa nám Škoda Octavia IV predstaví už 11. novembra a my budeme pri tom.​