Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb nove bmw 8 gran coupe autozurnal.ta3.com 1 Thumb nove bmw 8 gran coupe autozurnal.ta3.com 4 Thumb nove bmw 8 gran coupe autozurnal.ta3.com 3 Thumb nove bmw 8 gran coupe autozurnal.ta3.com 2

Ďalšia novinka BMW: Unikli fotky BMW 8 Gran Coupé

Mníchovská značka strieľa jednu novinku za druhou. Z modelov len nedávno predstavili špičkové BMW M8 ako kupé, ale aj ako kabriolet, no a včera uzrelo svetla sveta nové BMW 3 Touring. BMW to s top typom 8 myslí vážne a chce zaujať viacerými karośarskymi verziami. Teraz unikli fotky nového BMW 8 Gran Coupé. Má ponúknuť štyri dvere, praktickejšiu karosériu, ale podobnú dávku štýlu ako dvojdveroví bratia.

BMW 8 Gran Coupé ako luxusné Gran Turismo

Nové BMW 8 Gran Coupé ponúkne klasický recept štvordverového kupé, odvodeného od športovejšieho dvojdverového variantu. Už na pohľad má dlhší rázvor osí kolies a elegantnejší profil so splývajúcou zadnou časťou. Dlhšia karoséria poskytne životný priestor pre dvoch zadných pasažierov na dlhých cestách. Toto je Gran Turismo ako sa patrí....

Paletu motorov a techniku si novinka adoptuje od BMW 8. Pod kapotou sa objaví twin turbo naftový šesťvalec s objemom 3,0 l a výkonom 235 kW (320 koní) vo verzii 840d xDrive. Benzínový variant zastúpi M850i xDrive s objemom 4,4l a 390 kW (530 koní). Štandardom bude 8 -stupňový automat od ZF a pohon xDrive. Keďže BMW predstavilo Coupé v špičkovej verzi M8, pravdepodobne aj nové BMW 8 Gran Coupé dostane 600 koňovú verziu. A ak BMW uzná za vhodné, mohla by prísť aj verzia Competiiton so 625 koňmi.

A kedy nové BMW 8 Gran Coupé dorazí? Mníchov novinku oficiálne predstaví pravdepodobne v nasledujúcich týždňoch a do predaja by sa mala dostať koncom tohto roka. 

Zdroj foto: Bimmerpost forum