Peugeot novy508sw ppc adform 4 970x250
Thumb mercedes benz detska autosedacka pre safe child 02 galeria Thumb mercedes benz detska autosedacka pre safe child 01 galeria Thumb mercedes benz detska autosedacka pre safe child 03 galeria Thumb mercedes benz detska autosedacka pre safe child galeria

Detská sedačka Pre Safe Child má zvrátiť hrozivú bilanciu

Detská sedačka ochraňuje zdravie a život vašich najmilších. No už v teste autosedačiek sme poukázali na to, že plne chráni len vtedy, ak je správne namontovaná! Bilancia zlej inštalácie je totiž hrozivá. S riešením prichádza Mercedes-Benz. Detská sedačka Pre Safe Child má byť prepojená s bezpečnostnými systémami auta.


Nemecká poisťovňa UDV prichádza s veľmi nelichotivými číslami. Podľa nej je takmer 50 % detských autosedačiek namontovaných nesprávne. Rodičia tak zbytočne riskujú zdravie a život detí "len" tým, že nevenujú dostatočnú pozornosť inštalácii destkej sedačky. Navyše, zlyhávajú aj pri pripútaní detí bezpečnostným pásom. Podľa štúdie UDV je nedostatočne pripútaných až 42 % detí.

Nová detská sedačka Pre Safe Child je prepojená s bezpečnostným systémom Pre Safe. Ten v prípade hroziacej kolízie pripraví posádku a systémy auta na náraz. Už pri inštalácii upozorňuje na nesprávnu montáž. Kroky monitoruje 7 diód, ktoré upozoňujú na správnosť/nesprávnosť postupu montáže. Prepojená detská sedačka má integrované predpínače pásov a bočné výsuvné ramená. Celkovo je postup montáže jednoduchý, a nad ním bdie "strážny anjel", ktorý na nesprávnosť upozorní.
 

Detská sedačka Pre Safe Child malou revolúciou

Pri hroziacej kolízii systém Pre Safe pripraví detskú sedačku na náraz. Bezpečnostný pás pritiahne k telu dieťaťa, tak ako to robí systém aj pre dospelých pasažierov. Bočné ochranné rámy zase zabránia kontaktu sedačky s tapacírom dverí a bočnými panelmi karosérie auta. Prostredníctvom integrovaných senzorov a softvérovej aplikácie dokonca dokáže Pre Safe Child zobraziť základné životné funkcie dieťaťa, ako napr. tep na displeji smartfónu alebo displeji multimediálneho systému auta. Súčasťou Pre Safe Child je aj kamera, ktorá monitoruje dieťa a vodičovi dáva informáciu napr. o tom, či dieťa zaspalo. 

Cenu ani dátum sériového nasadenia zatiaľ Mercedes-Benz neprezradil. Za systém si však určite nechá priplatiť väčšiu sumu peňazí, no mimoriadne pomôže najmä s nedbalosťou montáže. A to sa počíta.