Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb kia xceed digitalny pristrojovy panel supervision autozurnal.ta3.com  2 Thumb kia xceed digitalny pristrojovy panel supervision autozurnal.ta3.com  1

Digitálny prístrojový panel Kia predstaví v novom XCeed

O chystanom štýlovom crossoveri Kia XCeed sme vás už informovali. Najprv unikli fotografie, na ktorých novinka vyzerá fakt dobre a neskôr Kia vydala oficiálnu prvú fotku. Teraz nám predstavuje digitálny prístrojový panel Kia Supervision. Ten je dôležitý nielen pre to, že ho nová Kia XCeed dostane, ale postupne ho adoptujú aj ďalšie modely kórejského výrobcu.

Digitálny prístrojový panel Kia Supervision

Nový digitálny prístrojový panel bude mať uhlopriečku 12,3 palca. Spolu s vysokým rozlíšením 1920x720 poskytne displej Supervision viac informácii na jednom mieste, ktoré zahŕňajú pokyny a mapu navigácie, info o audiosystéme a telefóne, palubný počítač a notifikácie asistenčných a bezpečnostných systémov. Digitálny prístrojový panel Kia za príplatok ponúkne najprv v novom XCeed, ktorý má premiéru 26. júna 2019. Neskôr možeme očakávať masovejšie rozšírenie naprieč modelovou radou.

Emilio Herrera, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Kia Motors Europe, uviedol:Náš nový digitálny prístrojový panel Supervision je jednou z niekoľkých nových voliteľných technológií, ktoré budú k dispozícii pre model Kia XCeed. Digitálny prístrojový panel ponúka množstvo funkcií, predovšetkým vo vozidlách s vyššou výbavou. Jeho významnou úlohou bude podávať vodičovi mimoriadne dôležité informácie prehľadným a nerušivým spôsobom. V budúcnosti ho v prispôsobenej forme nasadíme aj v ďalších modeloch Kia a využijeme nové poznatky o efektívnom zobrazovaní užitočných a dôležitých informácií počas jazdy.

Po zaparkovaní a vypnutí motora sa na novom združenom prístroji zobrazí krátka animácia vozidla so súhrnnými údajmi o jazde. Tie zahŕňajú čas jazdy ako aj prejdenú vzdialenosť, priemernú spotrebu paliva a odhad dojazdu vzhľadom na aktuálnu zásobu paliva. Displej Supervision bude v novom modeli Kia XCeed dostupný ako voliteľný prvok výbavy. Nahradí kruhové prístroje s 3,8-palcovým monochromatickým LCD displejom alebo 4,2-palcovým farebným TFT LCD displejom.

Keďže aj nová Kia XCeed bude mať v určitých špecifikáciach možnosť zmeniť jazdné režimy, digitálny panel Supervision sa tomu prispôsobí. Po prepnutí jazdného režimu sa na združenom prístroji zobrazia podrobné informácie o príslušnom režime. V režime Normal displej zobrazuje údaje o aktuálnej spotrebe paliva a tradičné kruhové ukazovatele rýchlosti a otáčok, ako aj informácie o jazde. Po prepnutí vozidla do režimu Sport sa tachometer a otáčkomer zvýraznia, údaje o aktuálnej rýchlosti a otáčkach motora budú väčšie a zreteľnejšie. Menej dôležité informácie sa v režime Sport nezobrazujú, aby sa minimalizovali vizuálne rušivé podnety.