Hyundai 06 1 2019 1140x190

Dostane nová Supra silnejší motor? "Nikdy nehovor nikdy"

Po predstavení rozdelila nová Supra ľudí na dva tábory. Pre tých, ktorí na nej jazdili, ide o skvelé športové auto. Zarytí fanúšikovia predchodcu z 90. rokov jej však vyčítajú platformu a motor z BMW. Navyše existuje šanca, že Supra dostane ešte silnejší motor z divízie BMW M.

Pre niekoho mohol byť "papierový výkon" novej Supry sklamaním. No pri meraniach na valcovej skúšobni výkonu motor dáva zázračne viac koní a taktiež Supra porazila BMW Z4 v šprinte z miesta, ktorý vykonal magazín CarWow. A to o riadny kus. Carthrottle a CarAndDriver zase namerali Supre výkon na úrovni 380 koní, namiesto udávaných 340 koní a vyšší bol aj krútiaci moment.

Aj my považujeme novú Supru za skvelé auto, pozrite si naše video.


Na svetlo sveta sa teraz dostala správa, že ak sa Toyota s BMW teoreticky dohodne, mohla by prísť ešte silnejšia Supra s motorom BMW M S58 twin-turbo a výkonom 375 kW (510 koní)! Už dlhšie sa šepká, že Supra neskôr v strede životného cyklu príde aj v silnejšej verzii... K situácii sa pre Autocar vyjadril aj Markus Flasch, šéf BMW M divízie. Aj keď BMW globálne nechce "požičiavať" svoje vyladené M motory, šanca tu je. "Veľa ľudí z tímu by to nieslo ťažko, ale nikdy nehovor nikdy," hovorí Markus Flasch. Zatiaľ ide len o dohady, no ak silnejšia Supra príde s teoretickým výkonom okolo 500 koní, agregát z BMW mať bude. Či už pôjde o vyladený "pôvodný" motor alebo niečo nové z M divízie. Uvidíme, čo čas prinesie...