Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb 9052 power fest sringt Thumb 88239 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88237 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88238 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88236 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88235 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88233 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88234 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88232 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88231 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88230 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88229 large drag drift a tuning na slovakia ringu Thumb 88187 large drag drift a tuning na slovakia ringu

Drag, Drift a Tuning na Slovakia Ringu

Po vlaňajšom úspechu sa vracia podujatie Power fest na juh západného Slovenska, aby ponúkol priaznivcom výkonných dvoj a štvorkolesových mašín celodenný majáles zahalený do dymu spálených pneumatík a revu našľapaných motorov. Kto chce teda zažiť suverénne najväčšiu koncentráciu konských síl na meter štvorcový, nech si v diári vyznačí už dnes červeným dátum 8. máj a dejisko Slovakia Ring pri Orechovej Potôni.

Slovenskí šprintéri odštartujú tohtoročný „drag kolotoč“ podobne ako vlani - v máji, a to na atraktívnom dejisku slovenského okruhu Slovakia Ring. Úvod sezóny 2015 sa bude zase niesť vo veľkom štýle v rámci podujatia Power fest, kde si na cieľovej rovinke autodrómu zmerajú sily najvýkonnejšie autá aj motocykle strednej Európy. Popri základných kategóriách - Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa delia na jednotlivé triedy sa 8. mája bude hľadať aj najrýchlejšie SUV Slovenska. Usporiadateľ pretekov totiž chystá pre majiteľov výkonných „džípov“ extra kategóriu, v ktorej sa mimo bodovania do oficiálneho šampionátu zistí, kto je „Pánom“ mestských džunglí.

Okrem šprintov si tu ale na svoje prídu aj fanúšikovia jazdy v šmyku, keďže sa tu bude konať aj najväčší slovenský závod v driftingu zaradený okrem slovenského majstrovského kalendára aj do maďarského. Vlani sa na májovom Power feste prekonali domáce rekordy účasti posádok v oboch disciplínach - divákov počas slnečného dňa ohurovalo famóznymi výkonmi svojich nadupaných strojov 190 šprintérov a 28 špičkových driftérov z piatich krajín.

Najväčšiu hustotu jedinečných vozidiel by mal umocniť aj doprovodný program pre návštevníkov v otvorenom paddocku Slovakia Ringu, kde sa nadšenci upravených áut budú môcť kochať v jedinečných skvostoch bojujúcich o pohárové umiestnenia v prvom kole česko-slovenského seriálu TotalDip Tuning Battle 2015. Nebude chýbať moderované show&shine, fotenie s modelkami ani interaktívny program pre deti a dospelých. Čerešničkou na torte festivalu konských síl bude oficiálny zraz vozidiel značky Subaru, takže sa na nedostatok vyladených áut s hviezdami v znaku a nápismi WRX nebude ani tento rok určite môcť nikto sťažovať.

Viac informácií nájdete na stránke www.zrychlenie.sk