Conti france sk 1140x86
Thumb 01 edi cia k jubileu znac ky 1 Thumb 02 edi cia k jubileu znac ky 2 Thumb 03 edi cia k jubileu znac ky 3 Thumb 04 edi cia k jubileu znac ky 4 Thumb 05 edi cia k jubileu znac ky 5 copy

Edícia k deväťdesiatym narodeninám

Spoločnosť DAF Trucks predstavuje limitovanú edíciu nového modelu XF venovanú okrúhlym narodeninám značky. Tento špeciálny model pripomína, že pred 90 rokmi Holanďan Hub van Doorne položil základy spoločnosti DAF, ktorá sa vypracovala na jedného z najúspešnejších európskych výrobcov nákladných vozidiel. 

Z limitovanej série modelu DAF XF sa vyrobí iba 250 exemplárov vo verzii ťahač 4x2 (FT) pre kontinentálnu Európu a ťahač 6x2 (FTG) pre trh Veľkej Británie. Každé z týchto vozidiel dostane vlastné číslo na dekoratívnych prvkoch v kabíne a na paneli s logom DAF, ktoré sa rozsvieti pri otvorení dverí. Jubilejná edícia má prémiovú výbavu, exkluzívne dekoratívne pruhy a decentné dizajnové prvky v interiéri. Výnimočnosť konfugurácie podčiarkuje špičková kabína Super Space a najvýkonnejší motor PACCAR MX-13 s výkonom 390 kW/530 k.

Model DAF XF ocenený titulom „International Truck of the Year 2018“ je v jubilejnej sérii k dispozícii v troch atraktívnych metalizovaných farbách: Special Black, Rouge Flamme a Jamaica Blue. Masku chladiča zdobia modré alebo červené pruhy a špeciálnym dekoračným  prvkom je ručne vyrobené historické logo DAF. Súčasťou týchto vozidiel je top-výbava, ktorá okrem iného zahŕňa pneumaticky odpruženú Super Space Cab s vonkajšími časťami lakovanými v rovnakej farbe, reflektory s technológiou LED, prídavné svetlá Skylights, hmlovky s funkciou osvetľovania zákruty, spojlery na streche a bokoch kabíny,  medzinápravové kryty (pri verzii 4x2), hliníkové kolesá Alcoa a fanfáry. 

Mimoriadne komfortný interiér vo vyhotovení Exclusive obsahuje špeciálne prvky, napríklad historické logo DAF vlisované do opierok hlavy kožených sedadiel Xtra Leather Air. Klasické logo DAF zdobí aj dekoratívne lišty vo výplniach dverí i displej prístrojového panelu a audio-navigačného systému. Luxusnú výbavu kompletizujú kožené sedadlá aj lakťové opierky a výplne dverí, kožou potiahnutý volant, výkonná klimatizácia, TruckPhone, mikrovlnná rúra, chladnička pod spodným lôžkom a bezpečnostné uzamykanie kabíny zvnútra Night Lock.

Každé vozidlo XF z jubilejnej edície sa dodáva so zhodne číslovanou súpravou luxusných darčekov. Patrí do nej celokožená cestovná taška, štýlová bunda s koženými doplnkami, pero DAF Waterman v špeciálnom koženom puzdre, kožené puzdro na kreditné karty a skica na tému edície k 90. výročiu s podpisom Barta van Lotringena, šéfdizajnéra DAF.

 „Hub van Doorne pri vývoji svojich nákladných vozidiel kládol dôraz na technológie, funkčnosť a komfort vodiča,“ uviedol Preston Feight, prezident spoločnosti DAF Trucks. „A elitná edícia k 90. výročiu vzdáva hold zakladateľovi našej skvelej spoločnosti.“ 

Na snímke zo „stretnutia generácií“ je jubilejný DAF XF v spoločnosti modelu DAF A1600 z roku 1968.