191 19 hyund kampan tucson nline 1140x190px
Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 2 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 3 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 2 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 1 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 4 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 5 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 6 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 7 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 8 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 9 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 10 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 11 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 12 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 14 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 13 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 15 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 1 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 2 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 3 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 4 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 5 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 6 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 7 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 8 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 9 Thumb honda e na slovensku slovensky cennik slovenske ceny autozurnal 10

Elektrická Honda e už pozná slovenské ceny. Lacná nie je

Sympatický mestský elektromobil Honda e pozná slovenský cenník. Zároveň na našom trhu pribúda ďalší elektromobil, na ktorý sa vzťahuje štátna dotácia v hodnote 8000 eur.

Prečítajte si tiež: 
Honda e vo Frankfurte 2019 zastupuje Japonsko. Poznáme ceny!

Ceny modelu Honda e začínajú na 26.990 € (vrátane štátnej dotácie 8000 eur) za 100 kW verziu. Vyhotovenie „Advance“ s rozšírenou výbavou a motorom s výkonom 113 kW, bude k dispozícii za cenu 29.990 € (vrátane štátnej dotácie). Honda e bude na Slovensku k dispozícii od leta 2020 a to vo vybraných autorizovaných dealerstvách.


Patrik Šolc, obchodný riaditeľ a Country Manager spoločnosti Honda Motor Europe Ltd. Slovensko, k tomu uviedol: „Sme veľmi radi, že môžeme potvrdiť zahájenie predaja a slovenské ceny modelu Honda e. Od predstavenia prototypu zaznamenala Honda nadšené prijatie v celej Európe a už teraz registruje vyše 40 000 predbežných záujemcov. Model Honda e je stelesnením úsilia značky v oblasti elektrifikácie.“

Čo Honda e ponúka?

Honda e dokonalo kombinuje jednoduchosť s modernými technológiami a celé je to zabalené do retro balenia s odkazom na minulosť. Dizajnový odkaz na Civic 1. generácie je zreteľný. 


Honda e má zaujať radosťou z jazdy a zábavou za volantom. Má ideálne rozloženie hmotnosti 50:50 a spolu s nízkym ťažiskom je tu potenciál, že bude mať skvelé jazdné vlastnosti. Postarať sa o to má taktiež pohon zadných kolies. Až v praxi však zistíme, či to tak ozaj je a či zábavu "nezabije" príliš úzkostlivý stabilizačný systém. Polomer otáčania je len 4,3 metra a nezávislé zavesenie kolies dostala aj zadná náprava.

Odporúčame:

Elektromobil za menej ako 10 tisíc? Na tieto vám štát prispeje

Mestskú elektrickú Hondu e bude poháňať vzadu umiestnený elektromotor v dvoch výkonových verziách 100 kW a 113 kW (136 koní a 154 koní). Silnejšia verzia zvládne zrýchlenie 0-100 km/h za 8 sekúnd aj kvôli vrcholnému krútiacemu momentu 315 Nm. Vodou chladený lítium-iónový akumulátor, uložený v podlahe, má kapacitu 35,5 kWh a udávaný dojazd 220 km. Batéria je podľa Hondy veľmi ľahká a kompaktná a jej umiestnenie v podlahe pozitívne vplýva na nízke ťažisko a rozloženie hmotnosti. Pomocou rýchlonabíjania dobijete 80 % kapacity za 30 minút. 

Zaujme technológiami a digitalizáciou

Honda prináša veľmi zaujímavé a moderné poňatie interiéru a technológii na palube. Spolu tu nájdeme až 5 digitálnych obrazoviek na celú šírku interiéru. Dve z nich vyhradili pre premietanie obrazu z digitálnych spätných zrkadiel. Výsledkom má byť väčšie zorné pole a lepší výhľad, čo sa pre mestské auto hodí. Najdôležitejšie informácie o vozidle vrátane výkonu motora a stave nabitia akumulátora, zvoleného režimu jazdy a bezpečnostných funkciách zobrazuje 8,8-palcový TFT prístrojový displej. Najväčšie sú dvojité 12,3-palcové LCD dotykové obrazovky infotainmentu. Honda E vynikne konektivitou, aplikáciami a multimediálnymi systémami. Do auta sa vodič dostane pomocou digitálneho kľúča v podobe aplikácie.