Hyundai i30 2019 januar 1140x190
Thumb 00 elektricke  vozidla  voltia Thumb 03 elektricke  vozidla  voltia Thumb 02 elektricke  vozidla  voltia maju  u spech Thumb 04 elektricke  vozidla  voltia maju  u spech

Elektrické vozidlá VOLTIA majú úspech

Slovenská spoločnosť VOLTIA, ktorá sa zaoberá výrobou ľahkých vanov s elektrickým pohonom, v decembri 2018 vyprodukovala 150. elektromobil a prijala objednávky na ďalšie stovky vozidiel.

Spoločnosť VOLTIA v roku 2017 vyvinula a certifikovala prvý prototyp ľahkého úžitkového automobilu s názvom VOLTIA. Vďaka svojím parametrom sa zaradil na prvé miesto medzi najefektívnejšie a cenovo najdostupnejšie elektromobily vo svojej kategórii. Po uvedení na trh vozidlo vyvolalo veľký záujem európskych kuriérskych spoločností, pretože požiadavky na znižovanie emisií z prevádzky úžitkových vozidiel v obytných zónach a centrách miest sú čoraz prísnejšie. Pri narastajúcich potrebách v segmente logistiky na krátkych trasách sa elektromobil VOLTIA ukázal ako ideálne riešenie.

Dodávkové vozidlá značky VOLTIA vídať už v 10 krajinách Európy: v Londýne, Paríži, Nice, Marseille, Dortmunde, Kyjeve, Tallinne, ale aj v českej Ostrave či doma – v uliciach Bratislavy. Medzi významných zákazníkov patria spoločnosti Direct Parcel Distribution (DPD), francúzsky Chronopost (skupina LaPoste France), Menzies Distribution UK, DHL aj Slovenská pošta.

„Vyrobenie nášho 150. vozidla je pre nás skutočným míľnikom, avšak toto je len začiatok. Už teraz evidujeme objednávku na 300 vozidiel a rokujeme o dodaní ďalších stoviek kusov. Sme veľmi hrdí, že naše vozidlá sa v metropolách západnej Európy spolupodieľajú na rýchlom, ale najmä na udržateľnom rozvoji dopravy bez emisií,“ povedal Juraj Ulehla, spoluzakladateľ spoločnosti VOLTIA.

Narastajúci dopyt a zvýšené nároky na kapacitu výroby vyústili do spolupráce so spoločnosťou HOLLEN, ktorá zabezpečuje konečnú montáž. Firma HOLLEN má zastúpenie v štyroch európskych krajinách a je renomovaným poskytovateľom služieb v oblasti kontroly kvality subdodávateľov Tier-1 a Tier-2 pre OEM výrobcov v automobilovom priemysle.

„Spolupracujeme s poprednými automobilovými spoločnosťami v strednej Európe a sme radi, že môžeme aplikovať naše zručnosti aj pri spolupráci s firmou VOLTIA na výrobe elektrických vozidiel. V prípade potreby sme od roku 2019 schopní vyrobiť až 1500 dodávok ročne, aby sme uspokojili dopyt po elektromobiloch v segmente ľahkých úžitkových vozidiel,“ doplnil informácie Tomáš Osuský, riaditeľ spoločnosti HOLLEN.

Dodávkový elektromobil VOLTIA je postavený na báze modelu Nissan eNV200 a svojimi parametrami plne vyhovuje dnešným potrebám mestského doručovania balíkových zásielok pre rôzne typy kuriérskych spoločností. V porovnaní s ostatnými elektrickými vanmi vo svojej kategórii disponuje pri svojich kompaktných rozmeroch až dvojnásobným objemom nákladného priestoru (8 m3), užitočným zaťažením 580 kg a dojazdom do 200 km na jedno nabitie batérie.