Hyund i30 04 2019 1140x190px 2
Thumb seat future proofs electric mobility 01 hq Thumb seat and ibm revolutionise urban mobility with ai 03 hq Thumb seat and ibm revolutionise urban mobility with ai 02 hq

Elektrický SEAT predstavia v Ženeve

Španielska automobilka vystaví na autosalóne v Ženeve dva koncepty elektrických vozidiel budúcnosti.

O prvom sme vás už informovali začiatkom týždňa keď sme písali o koncepčnom mikroaute SEAT Minimó, ktoré debutovalo na práve skončenom Svetovom kongrese mobility v Barcelone. Jedná sa o 2.500 mm dlhú a 1.240 mm širokú 2-miestnu hybridnú štvorkolku medzi motocyklom a autom s asymetrickými dverami a vymeniteľnými akumulátorovými batériami s dojazdom 100 km, ktorá zaberie na parkovisku menej než polovicu plochy bežného osobného auta. Je to španielska obdoba známeho mikroauta Renault Twizy predurčeného na zdieľanie mobility v mestách.

Druhým doteraz bezmenným konceptom SEAT bude prvý rýdzi elektromobil španielskej značky, ktorý spočinie na novej modulárnej koncernovej platforme pre elektromobily MEB. Bude to zrejme hatchback resp. malý crossover, ktorý bude dvojičkou prvého elektrického vozidla Volkswagen I. D. Ten práve  absolvuje záverečné jazdné skúšky. Vozidlo je hotové na 97% a na jedno nabitie akumulátorových batérií prejde 500 km. Teda toľko, čo pripravovaný prvý čisto elektrický Volkswagen aj Škoda. Na rozdiel od nich prvý rýdzo elektrický SEAT by mohlo byť minivozidlo odvodené z modelu Mii.

Koncept má odpovedať na otázky týkajúce sa mobility budúcnosti. Zamerané je na elektrifikáciu a konektivitu a z dizajnérskeho hľadiska bude zodpovedať súčasnému trendu značky SEAT. Spojenými zadnými svetlami pripomína posledný model automobilky Tarraco.