Mercedes 3 2020 1140x190 autozurnal
Thumb fca ces fiat Thumb fca ces 1 Thumb fca ces 2 Thumb fca ces 3 Thumb fca ces 4 Thumb fca ces 5 Thumb fca ces 6

FIAT Chrysler na výstave CES Las Vegas

Taliansko-americký koncern bude na blížiacej sa svetovej výstave spotrebnej elektroniky vystavovať plug-in-hybridné modely Jeep, dizajnérsku štúdiu Airflow Vision a v Severnej Amerike po prvý raz predstaví kompaktný koncepčný elektromobil FIAT Centoventi.

Na svetoznáme každý rok poriadané podujatie, ktoré bude tento rok po prvý raz sčasti suplovať aj na začiatok júna presunutý autosalón v Detroite, bude mať expozície vyše 4.500 firiem. Organizátori očakávajú, že tradičnú výstavu navštívi v priebehu 4 dní asi 175.000 ľudí.

Koncern FIAT Chrysler Automobiles tam bude mať rozsiahlu expozíciu. V strede hlavnej budovy konferenčného paláca Las Vegas Convention Center na ploche vyše 6.000 m2 po prvý raz vystaví tri elektrifikované modely Jeep 4xe. Budú to elektrické verzie terénnej ikony  Wrangler a najnovších a najžiadanejších športovo-úžitkových vozidiel Compass a Renegade. Reprezentovať budú prvý stupeň elektrifikácie, ktorú chce koncern dokončiť v modelovom roku 2022, keď už budú mať elektrifikované verzie všetky modely FCA. Stredobodom koncernovej expozície na výstave CES bude otáčajúca sa plošina priemeru 12 m. Z vonkajšej strany bude posiata obrazovkami, ktoré budú propagovať najnovšie výdobytky elektroniky.

Najväčšiu pozornosť návštevníkov bude zaisto pútať štúdia Airflow Vision naznačujúca technické trendy v doprave budúcnosti. Vozidlo s typovým označením modelu, ktorý Chrysler vyrábal vokoch 1934-1937 veľkosťou propomína minivan Chrysler Pacifica. Má to byť zhmotnená predstava o novodobej prémiovej doprave naznačujúca ako sa vodič a cestujúci zžijú s pokročilými technológiami. Airflow Vision je určený motoristom žijúcim v stálom pohybe a túžiacim po prvotriednych zážitkoch z ciest. Na jeho palubnej doske leží viacero displejov, ktoré slúžia na ovládanie klimatizácie, infotainmentu a prístrojového štítu.

Podrobnosti o troch modeloch Jeep série 4xe, ktoré prídu do predaja už tento rok, oznámi výrobca neskôr na autosalónoch v Ženeve, New Yorku a Pekingu.