20001 banner astra1140x190
Thumb ford sync 4 autozurnal.com  1 Thumb ford sync 4  1 Thumb ford sync 4  3 Thumb ford sync 4  2 Thumb ford sync 4

Ford SYNC 4: Nová generácia infotainmentu s dvojnásobným výkonom

Ford ukázal novú generáciu infotainmentu. Terajšiu verziu SYNC 3 používa od roku 2016 a tak nadišiel čas na vylepšenia. Tie budú výrazné. Okrem iného má nový infotainmnet Ford SYNC 4 dvojnásobný výpočtový výkon. Čo ďalšie ponúkne?

Prečítajte si tiež: 
Ford Ranger Raptor prichádza na Slovensko. Poznáme cenu

Ford SYNC 4 najprv v Amerike

Nový infotainment Ford SYNC 4 začne značka ponúkať najprv vo vybraných modeloch na americkom trhu už budúci rok 2020. Neskôr sa nový softvér dostane aj k nám. Okrem spomínaného vyššieho výkonu bude SYNC 4 podporovať uhlopriečky displeja od 8 až po rekordných 15,5 palcov! Pre porovnanie, Tesla Model 3 má displej s uhlopriečkou 15 palcov. Prvé snímky ukazujú výrazný posun v celkovom poňatí rozhrania. Grafika je špičková a podobne na tom budú aj funkcie. Okrem toho má byť ovládanie jednoduchšie a intuitívnejšie. To zistíme až v praxi. Ford tiež tvrdí, že napr. pre 12-palcový displej bude možnosť rozdeliť obrazovky na väčšiu a menšiu a pri navigácii zobrazovať napríklad aj práve prehrávanú hudbu. Najväčší z displejov dovolí zobrazenie niekoľkých funkcií naraz. 

infotainmnet Ford SYNC 4
SYNC 4 disponuje funkciou pripojenia ku cloudu. Využijú to najmä elektromobily, ktoré budú môcť komunikovať s nabíjacími stojanmi a zistiť tak voľné pozície. Nebude chýbať aj ovládanie hlasom, prostredníctvom ktorého si v priebehu okamihu nájdete "obľúbenú thajskú reštauráciu" alebo zavoláte na najčastejšie volané kontakty z adresára. Samozrejmosťou je kompatibilita s Apple CarPlay a Android Auto.