20001 banner astra1140x190
Thumb ford transit dcivan vstupny   ok Thumb ford transit dcivan zadny  Thumb ford transit dcivan na  kladny   priestor Thumb ford transit dcivan zadne   sedadla  Thumb ford transit dcivan predne   sedadla  Thumb ford transit dcivan pri  strojovka

Ford Transit DCiVAN 2.0 TDCi: Šesťmiestna dodávka

Ford svoje modifikácie dodávok určené pre pracovné tímy označuje skratkou DCiV (DoubleCab in Van – van s dvojitou kabínou). Ide o karosériu typu furgon, do ktorej sa namontuje druhý rad sedadiel a až za neho sa posunie pevná priečka oddeľujúca posádku od nákladu.

Pribudnú tiež veľkoplošné lepené bočné sklá, na prianie aj s posuvným oknom. Výhodou je väčšia variabilnosť pri využívaní jedného vozidla na rôzne pracovné úlohy. Testovaný Transit DCiV s druhým najdlhším rázvorom a zvýšenou strechou (L3H2) mal nákladný priestor s objemom vyše 7 m3. To je kapacita stredne veľkej dodávky. Ale okrem toho mohol odviezť až 6-členný tím pracovníkov. Vozidlo s pohonom predných kolies, 96-kilowattovým motorom a vyšším stupňom výbavy Trend malo prevádzkovú hmotnosť 2379 kg a ponúkalo užitočné zaťaženie 986 kg (náklad + posádka). Ťahať môže brzdený príves s hmotnosťou do 2550 kg.