Conti france sk 1140x86
Thumb ford trucks 1 Thumb ford trucks 2 Thumb ford trucks 3 Thumb ford trucks 4

Ford Trucks už aj na Slovensku

Na tlačovej konferencii v Bratislave sa vo štvrtok 14. marca oficiálne predstavil importér nákladných vozidiel Ford Trucks. Na slovenskom trhu truckov tak pribudla úplne nová značka, ktorá ponúka modely s celkovou hmotnosťou nad 16 ton. Vozidlá Ford Trucks budú pre slovenských zákazníkov k dispozícii od prvej polovice roka 2018. 

Vlani značka Ford Trucks vstúpila na maďarský trh a tento rok otvára oficiálne zastúpenie v ďalších krajinách strednej a východnej Európy. V januári sa predstavil importér v ČR, teraz pribudlo Slovensko a stalo sa súčasťou medzinárodnej siete, ktorú chce výrobca ďalej rozširovať a do konca roku 2018 zvýšiť počet svojich zastúpení na 40 (v roku 2017 sa modely Ford Trucks predávali na 3 kontinentoch v 28 krajinách vrátane Číny, Ruska či Brazílie).

Výhradný distribútor tejto značky na Slovensku je maďarská spoločnosť Delta-Truck, ktorá má od roku 2013 filiálku aj v Bratislave. Importér si už vybral zmluvných servisných partnerov v štyroch mestách: Pezinok (LKW Valovič), Žilina, Zvolen a Liptovský Mikuláš (servisy Procar s.r.o.), zastúpenie na východnom Slovensku zatiaľ nemá. Do roku 2020 plánuje Delta-Truck postaviť vlastný servis v Bratislave.

Paleta modelov pokrýva segment diaľkovej kamiónovej dopravy, stavebný sektor a distribúciu tovarov. Sú vybavené motormi Ecotorq Euro 6 so zdvihovým objemom 9, resp. 13 litrov a pokiaľ ide o konfigurácie pohonu, k dispozícii sú verzie 4x2, 6x2, 6x4, 8x2 aj 8x4. Vozidlá pre európsky trh vyrába Ford Trucks v tureckom meste Inonu. 

Výhradný slovenský distribútor značky ponúka 3-ročnú záruku bez obmedzenia najazdených kilometrov. Reprezentanti výrobcu medzi prednosťami nového hráča na našom trhu zdôraznili napríklad veľmi krátke dodacie lehoty (vozidlá na sklade), nízku spotrebu paliva, výhodné možnosti financovania a servisné zmluvy nastavené podľa individuálnych potrieb zákazníkov.

Súčasťou avizovaných komplexných služieb je možnosť testovania predvádzacích vozidiel, v rámci ktorého si ich môžu potenciálni zákazníci vyskúšať na krátke obdobie zadarmo alebo na dlhšie obdobie za zľavnené ceny. V ponuke popredajných služieb značky je tiež školenie efektívnej jazdy Driving Academy. Všetci majitelia vozidiel Ford Trucks môžu využívať celoeurópsku 24-hodinovú asistenčnú službu.