135 19 hyund kampan i range 1140x190px 1

Freightliner eCascadia testujú zákazníci

Daimler Trucks rozširuje skúšobnú prevádzku svojich elektrických nákladných vozidiel strednej a ťažkej triedy v Severnej Amerike. 

Koncom augusta si americké spoločnosti Penske Truck Leasing a NFI Industries prevzali prvé vozidlá Freightliner eCascadia, ktoré majú dojazd až 400 km. Obaja zákazníci predtým už testovali plne elektrický distribučný model Freightliner eM2 so skriňovou nadstavbou a teraz majú k dispozícii trojnápravové ťahače eCascadia. Prvý z nich bude jazdiť v regionálnej preprave po cestách južnej Kalifornie, pre druhý sú naplánované práce v prístavoch Los Angeles a Long Beach. Modely eCascadia a eM2 by mali byť uvedené na trh v roku 2021.

Globálne know-how spoločnosti Daimler Trucks & Buses v oblasti elektrickej mobility zastrešuje od roku 2018 skupina E-Mobility – definuje stratégiu pre elektrické komponenty a produkty naprieč značkami a segmentmi, vyvíja integrovanú elektrickú architektúru. Takto sa maximalizuje využitie synergií a optimalizuje použitie investícií. Okrem toho E-Mobility Group ponúka komplexné poradenstvo pre zákazníkov a pracuje na celom systéme E-eco, čím podporuje elektrickú mobilitu, aby sa stala ekonomicky uskutočniteľnejšou aj z hľadiska celkových nákladov na vlastníctvo. Zamestnanci E-Mobility Group pracujúcimi na rôznych miestach v rámci celosvetovej siete vývojových centier spoločnosti, konkrétne v Portlande (USA), Stuttgarte (Nemecko) a Kawasaki (Japonsko).