Peugeot 09 2019 rifter 1140x190px
Thumb genesis gv80 autozurnal 4 Thumb bez n zvu Thumb genesis gv80 autozurnal 2 Thumb genesis gv80 autozurnal 1 Thumb genesis gv80 autozurnal 3 Thumb genesis gv80 autozurnal 5 Thumb genesis gv80 autozurnal 6 Thumb genesis gv80 autozurnal 7 Thumb genesis gv80 autozurnal 8

Genesis GV80 je prvým SUV luxusnej značky. Príde aj k nám!

So značkou Genesis sme sa doteraz v Európe veľmi nestretli. Luxusná odnož Hyundaiu je však vo svetovom meradle konkurentom prémiových značiek. Ich prvé SUV, veľký Genesis GV80, by mali predstaviť už onedlho. Zatiaľ si ho prezrite na uniknutých fotkách. Pridávame aj najnovšie info o chystanej novinke.

Prečítajte si tiež:
Hyundai a KIA ohlásili nové šesťvalce a 8-stupňovú DCT prevodovku


S menom Genesis sme sa mohli stretnúť dávnejšie pri dvojdverovom Hyundai Genesis Coupe s veľkým šesťvalcovým motorom alebo špičkovo vybaveným Genesisom Sedan za férovú cenu. Od roku 2015 je Genesis samostatnou značkou a v zámorí zbiera jedno ocenenie za druhým. Či už je to na poli spoľahlivosti alebo spokojnosti zákazníkov. Podľa zdrojov blízkych značke vieme, že ich prvé SUV Genesis GV80 plánujú ponúkať aj v Európe!


A je to logické. Dopyt po SUV je stále vysoký, a to aj po tých veľkých a luxusných... Ak chce Genesis preraziť aj v Európe, GV80 môže byť veľmi dobrým vstupom na trh.

Vzhľad novinky poznáme podľa nových uniknutých záberov. Aj keď "uniknuté" zábery sú často dobre naplánovaným marketingom automobiliek pred oficiálnou premiérou, záber na titulke vyzerá ako fotografia namotivovaného zamestnanca, ktorý chcel "rýchlym foťákom" spoza rohu priniesť verejnosti vzhľad nového luxusného SUV.

Genesis GV80 - toto o ňom vieme

Na menej kvalitnom zábere vidieť Genesis GV80 v sériovej, produkčnej verzii. Vzhľad ťažko hodnotiť, no pôsobí majestátne, nie príliš extravagantne a cítiť z neho punc luxusu. Okrem vonkajšieho vzhľadu poznáme aj časti palubnej dosky a kokpitu veľkého SUV. Ten podľa prvých záberov pokračuje v trende nastolenom vonkajším dizajnom. Dominovať majú špičkové materiály spolu s kožou nappa, ozajstným drevom a hliníkom. Stredová konzola pripomína Range Rover. Interiér tiež zaujme 14,5 palcovým displejom a navigáciou s rozšírenou realitou! Technológiami, infotainmentom a konektivitou má byť GV80 absolútnou špičkou.

V základe bude GV80 5 miestnym autom, v opcii dostanete 7 miestny interiér. K dispozícii bude 12 farebných kombinácii. Luxusné SUV bude jazdiť na kolesách s priemerom 19, 20 a 22 palcov. Inžinieri okrem skvelého komfortu sľubujú v rámci triedy výborné jazdné vlastnosti. Genesis GV80 nemá byť hmotnosťou prerastené veľké SUV. Plavnú plavbu krajinou zabezpečí podvozok, ktorý dokáže monitorovať podmienky na ceste v predstihu a prispôsobovať podľa toho pruženie a tlmenie nerovností. Pod kapotou by mali byť nové prepĺňané motory Smartstream s objemom 2,5 l R4 a 3,5 l V6 (benzínové) a 3,0 l R6 (naftový). Pokryjú výkonové spektrum od 280 po 380 koní.

Prečítajte si tiež:

Nová Kia Sorento na prvých záberoch. Pôjde o zmenšené Telluride?


Nový Genesis GV80 začnú vyrábať 2. decembra 2019. Oficiálne ho predstavia 28. decembra. Na domácom kórejskom trhu dostanú prví zákazníci autá začiatkom roka 2020. Podľa najnovších správ by sa  do Európy malo veľké luxusné SUV dostať koncom roka 2020, resp. začiatkom 2021. Jeho kroky budeme pozorne sledovať.

Zdroj: thekoreancarblog, AutoPost