Hyundai 2019 01 1140x190

George Soros pomohol chorľavej Tesle finančnou injekciou

Tesla získala 35 miliónov dolárov a snáď konečne naplno rozbehne výrobu najmenšej Trojky.

Meno amerického finančníka a rodáka z Budapešti je vďaka nedávnym udalostiam známe aj na Slovensku. Miliardár George Soros aktuálne prekvapil investíciou do automobilky Tesla Motors. Informovala o tom agentúra Reuters.

Americký výrobca elektromobilov má stále problémy s nábehom sériovej výroby najmenšieho a najdostupnejšieho modelu 3. S tým súvisia finančné ťažkosti spoločnosti, ktorej viacerí analytici v ostatných týždňoch veštili bankrot.

Finančná injekcia od Georga Sorosa predstavuje 35 miliónov amerických dolárov, teda v prepočte asi 29 650 000 eur. Investičná spoločnosť Soros Fund Management pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) uviedla, že kúpila konvertibilné dlhopisy Tesly splatné v marci budúceho roka. Konvertibilné dlhopisy môžu byť vymenené za akcie danej spoločnosti vo vopred stanovenom pomere. 

Nie je to prvýkrát, čo George Soros investoval to Tesly. Už v minulosti získal niekoľko akcií, ktoré vlani predal.

Výrobcu elektromobilov aktuálne držia nad vodou práve investori. Tlak na Elona Muska - zakladateľa a šéfa Tesla Motors - však rastie. Musí zastaviť odchody viacerých vedúcich pracovníkov, definitívne spustiť výrobu modelu 3 a odpovedať na otázky súvisiace s nehodami vozidiel vybavených čiastočne autonómnym riadením.