Conti summer19 uspora sk 1140x86
Thumb hattrick forda 2 Thumb hattrick forda 1

Hattrick Forda v sektore úžitkových vozidiel

Ľahké úžitkové vozidlá značky Ford boli už po tretí rok najpredávanejšie v Európe. Tu je prehľad kľúčových míľnikov na ich ceste k vlaňajšiemu úspechu: 

● Spoločnosť Ford predala 352.200 úžitkových automobilov, čo oproti minulému roku predstavuje nárast o 7,2 percenta a doposiaľ najlepší výsledok. Podiel značky na európskom trhu v tomto sektore stúpol o 0,3 percentuálneho bodu na celkových 13,5 percenta, čím si posilnila svoje vedúce postavenie.

● Štvorčlenná rodina Transitov zaznamenala rekordný predaj 287.600 vozidiel. Na záver roku 2017 odhalil Ford nové vany Transit Custom, Transit Connect a Transit Courier ako súčasť procesu modernizácie, v rámci ktorého automobilka počas 18 mesiacov obnoví celú svoju európsku produktovú paletu ľahkých úžitkových vozidiel. Ford dosiahol rekordný objem predaja na deviatich trhoch: Belgicko, Česká republika, Dánsko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Nórsko, Poľsko a Veľká Británia.

● Vo Veľkej Británii oslávil Ford už 52 rokov na čele predaja úžitkových vozidiel, pričom dominuje trhu vo všetkých kategóriách.

● V priebehu minulého roka sa zvýšil objem predaja všetkých piatich úžitkových modelov značky Ford.

● Ranger je najvyhľadávanejší pick-up v Európe so 44.000 predanými vozidlami, čo znamená nárast o 15,1 % v porovnaní s rokom 2016.

● Z modelu Transit Custom, ktorý je najpredávanejšou dodávkou vo svojej triede (N1), sa v priebehu roka predalo 123.100 kusov – najviac od jeho uvedenia na trh v roku 2012.

Hans Schep, generálny riaditeľ pre úžitkové vozidlá vo Ford of Europe, na margo ďalšieho úspešného roku poznamenal: „Ako môže Ford nadviazať na rekordný rok 2017? Tým, že počas nasledujúcich 18 mesiacov vynoví celú svoju európsku ponuku úžitkových vozidiel. Vďaka tomu, že máme doposiaľ najsilnejší sortiment a na obzore sa črtajú vzrušujúce elektrifikované úžitkové vozidlá, sme odhodlaní udržiavať naše európske obchodné operácie v pohybe maximálne efektívne pri čo najnižších nákladoch.“