Vw golf 03 2020 1140x190 variant
Thumb 2ex ext teaser 0122 small Thumb honda urban ev 012 Thumb honda urban ev 010 Thumb honda urban ev 002 Thumb honda urban ev 017 Thumb honda urban ev 014 Thumb honda urban ev 018 Thumb honda urban ev 024 Thumb honda urban ev 025 Thumb honda urban ev 026 Thumb 2ex ext teaser 0122 small

Honda dokončuje malý elektromobil

Jeho prototyp bude mať svetovú premiéru na blížiacom sa marcovom autosalóne v Ženeve.

Pri jeho vývoji kládla Honda dôraz na funkčnosť a účelnosť. Prototypová štúdia to potvrdzuje čistými, jednoduchými a jedinečnými tvarmi karosérie. V jej podobe je zvýraznený jasný odkaz na model Urban EV Concept, ktorý Honda predstavila na predvlaňajšom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom. 

Tento debut je ďalším potvrdením záväzku spoločnosti Honda „Electric vision“ (elektrická vízia), podľa ktorého dve tretiny jej automobilov predaných v Európe do roku 2025 budú vybavené elektrifikovanými technológiami. Sériová verzia predstaveného prototyp príde do predaja koncom tohto roka. Na rozdiel od prototypu nebude mať kamery ale klasické vonkajšie spätné zrkadlá. Zato okrúhle diódové svetlomety aj koncové svetlá si sériový model ponechá. Aj keď o malom elektromobile zatiaľ nič nevieme povráva, sa že to bude 5-dverový hatchback postavený na novej elektrickej platforme s ľahkými a kompaktnými batériami zabudovanými v podlahe, bude o 100 mm kratší než sériová Honda Jazz, ktorá meria menej než 4.000 mm, že bude mať priestranný 5-miestny interiér a na jedno nabitie akumulátorových batérií odvezie posádku do vzdialenosti 320 km. Honda v minulosti prehlásila, že energiu z akumulátorových batérií elektromobilov chce cez systém Power Manager využívať pre domácnosti aj vracať ju späť do elektrickej siete a tým minimalizovať spotrebu.