Conti france sk 1140x86
Thumb 7 honda hr v Thumb 1a honda hr v Thumb 1 honda hr v Thumb 2 honda hr v Thumb 3 honda hr v Thumb 4 honda hr v Thumb 5 honda hr v Thumb 6 honda hr v Thumb 8 honda hr v Thumb 9 honda hr v Thumb 10 honda hr v Thumb 11 honda hr v Thumb 12 honda hr v Thumb 13 honda hr v Thumb 14 honda hr v Thumb 14a honda hr v Thumb 15 honda hr v Thumb 16 honda hr v Thumb 17 honda hr v Thumb 18 honda hr v Thumb 19 honda hr v Thumb 19a honda hr v Thumb 20 honda hr v Thumb 22 honda hr v Thumb 163077 2019 honda hr v

Honda HR-V so silným motorom

Vydarený kompaktný crossover prichádza v novom modelovom ročníku vylepšený. S prívlastkom Sport dostal motor 1.5 VTEC Turbo s výkonom 182 koní (134 kW).

Modelový ročník priniesol pre Hondu HR-V aj nový softvér pre prevodovku CVT, zmodernizovaný audiosystém i nové aplikácie v palubnom systéme Honda Connect. Mnohé opatrenia sa týkajú zníženia hlučnosti. Vysokoúčinná zvuková izolácia je zlepšená aj pridaním väčších vrstiev izolačného materiálu v celom aute, okrem iného aj okolo prednej priečky a v podbehoch kolies, v konštrukcii batožinového priestoru a v predných a zadných dverových paneloch. Skladá sa z netkaného podkladu špičkovej kvality a kobercov pohlcujúcich hluk, ktoré možno zvyčajne nájsť len v automobiloch najvyššej triedy. K dosiahnutiu jemnej relaxačnej atmosféry v celej kabíne prispieva aj koberec na podlahe, kryt spodnej časti podlahy a akustické vložky v prístrojovej doske. Pri konštantnej rýchlosti 100km/h si môžu pasažieri užívať tichých 65 dB hluku v kabíne.

V závislosti od triedy výbavy má HR-V prvýkrát vo výbave aj systém aktívneho rušenia hluku „Active Noise Cancellation“ (ANC). Účelom ANC je znižovať nízkofrekvenčný hluk v interiéri jeho monitorovaním prostredníctvom dvoch v kabíne zabudovaných mikrofónov a ich rušením precízne načasovanými audiosignálmi s reverznou fázou cez reproduktory.

Novým prírastkom pre HR-V 2019 je výkonný 1,5-litrový motor VTEC Turbo, ktorý sa prvýkrát použil v najnovšej generácii Hondy Civic. Nový štvorvalec sa dodáva len pre nový model HR-V Sport. Má výkon 182 koní (134 kW) pri 5500 ot/min. V štandardnej výbave je šesťstupňová manuálna prevodovka (6MT) a maximálny krútiaci moment 240 Nm sa dosahuje od 1900 ot/min do 5000 ot/min. S voliteľnou prevodovkou CVT možno krútiaci moment 220 Nm dosiahnuť v rozmedzí od 1700 ot/min do 5500 ot/min. Z nuly na 100 km/h zrýchli HR-V Sport 6MT za 7,8 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť až 215 km/h. S voliteľnou prevodovkou CVT dosiahne zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 8,6 sekundy a maximálnu rýchlosť 200 km/h. Spotrebu benzínu podľa WLTP udáva výrobca v kombinovanom cykle od 6,7 do 7,1 litra na 100 kilometrov.

V modeloch Honda HR-V nechýbajú ani osvedčené sedadlá, na ktoré si zákazníci zvykli. Systém Magic Seat umožňuje niekoľko konfigurácií sedadiel v zadnom rade, ktoré sa delia v pomere 60 : 40 s cieľom maximalizovať variabilitu priestranného interiéru pri prevážaní osôb a nákladu. Systém Magic Seat má tri režimy usporiadania sedadiel.

Režim Utility – operadlo zadného sedadla je sklopené dopredu, pričom je spodná časť sedadla spustená do zadného priestoru na nohy, aby sa vytvorila plochá podlaha s dĺžkou až 1845 mm.

Režim Tall – predná časť zadných sedadiel sa zdvíha nahor a dozadu a zaistí sa vo vertikálnej polohe, čím sa vytvorí priestor na náklad vysoký 1240 mm od podlahy po strop, vďaka čomu je možné za prednými sedadlami prevážať vysoké predmety.

Režim Long – operadlo spolujazdca vpredu sa sklopí dozadu do horizontálnej polohy a operadlo zadného sedadla sa sklopí dopredu, čím sa vytvorí „tunel“ umožňujúci prevážať predmety s dĺžkou až 2445 mm.

Nové sedadlá pre vodiča a predného spolujazdca v HR-V 2019 majú upravené podušky a operadlá. Štandardné látkové čalúnenie je teraz vylepšené vysokokvalitným materiálom, modely vyššej triedy sa vyznačujú kombináciou látky a kože s dvojitým švom, ktorý zvýrazňuje kvalitu povrchovej úpravy. V špeciálnom modeli HR-V Sport sú sedadlá potiahnuté jedinečnou látkou v dvojtónovej čiernej farbe a kombináciou tmavočervenej kože a vyznačujú sa aj lesklou čiernou úpravou panelov spodnej časti prístrojovej dosky a stredovej konzoly.  K dynamike interiéru prispieva aj čierne obloženie stropu,