Peugeot novy508sw ppc adform 4 970x250
Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 10 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 4 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 5 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 3 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 6 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 7 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 8 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 9 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 10 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 11 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 12 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 14 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 13 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 2 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 15 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 16 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 17 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 19 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 18 Thumb honda civic sport line 2020 cenn k autozurnal 1

Honda novinky 2020: Civic Sport Line a faceliftovaný Type-R

Pre modelový rok 2020 Honda prináša niekoľko noviniek, ktoré obohatia ponuku Civicu. Výkonný hothatch Civic Type R prešiel modernizáciou, Honda zároveň predstavila aj Civic Sport Line s konvenčnou technikou, no vzhľadom pripomínajúci práve vrcholný Type R.

Honda Civic Sport Line

Vzhľadom "junior Type-R"

Honda sa nesie na modernej vlne a prináša to, čo ľudia v dnešnej dobe chcú - prikorenený, športový vzhľad, no zároveň pod kapotou konvenčnú techniku "bežných" modelov bez výrazných športových ambícii. A taký má byť aj Civic Sport Line. Značka tvrdí, že dizajnom exteriéru sa inšpiroval práve špičkovým hothatchom Type R. Model Sport Line sa bude dodávať v dvoch výbavách, a to v základne Comfort Sport Line a najvyššej Executive Sport Line.

Honda Civic Sport Line 2020
Už v základe dynamický dizajn Civicu je vo výbave Sport Line zvýraznený pridaním predných a zadných bočných prahov, zadného difúzora alebo decentného zadného spojlera. Sport Line stojí na 17“ zliatinových diskoch kolies s lesklou čiernou povrchovou úpravou. Okrem výberu existujúcich farieb pre všetky modely Civic sa Sport Line bude dodávať aj v novej modrej perleťovej farbe Obsidian Blue Pearl. 

Odporúčame: 

Honda vylepšila Civic, uprednostnila tlačidlá pred displejom
 

Interiér sa nesie v znamení vylepšení exteriéru. Novinkou pre model Sport Line sú červené detaily stehov na sedadlách, volante, manžete radiacej páky a dverových paneloch. Nebudú chýbať vŕtané hliníkové pedále. Model Sport Line má v štandarde multimediálny systém Honda CONNECT, ktorého súčasťou je aj rádio DAB, Apple CarPlay a Android Auto. Vo vyšších výbavových stupňoch je do systému integrovaná aj cúvacia kamera.

Pod kapotou prepĺňaný "liter"

Civic Sport Line je k dispozícii s 1,0-litrovým turbobenzínovým trojvalcom VTEC Turbo. Dokáže vyvinúť 126 koní a krútiaci moment 200 Nm. Výrobca tiež udáva priemernú spotrebu 4,8, ale v staršom cykle NEDC. Motor spárujú so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo automatickou prevodovkou typu CVT, aj s radením páčkami pod volantom.


Civic Sport Line dostane do vienka paletu asistenčných a bezpečnostných systémov. Bezpečnostné funkcie sú štandardne doplnené pokročilým systémom aktívnej bezpečnosti Honda SENSING a asistenčnými technológiami. Súčasťou je brzdový systém na zmierenie následkov zrážky, adaptívny tempomat, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, systém pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu a rozpoznávanie dopravných značiek. Modely najvyšších výbav budú obsahovať aj informácie o mŕtvom uhle vrátane funkcií monitorovania priečnej premávky a sledovania predchádzajúceho vozidla nízkou rýchlosťou.


Civic Sport Line bude dostupný v slovenských dealerstvách Honda od 15. januára 2020 s uvádzacím bonusom až 1.800 EUR a akciovou cenou už od 18.890 EUR. Oproti štandardnej výbave Comfort doplatíte za štýlovejší vzhľad 1500 eur. Vo výbave Executive Sport Line stojí Civic s uvádzacím bonusom 24 590 eur. Oproti výbave Executie doplatíte navyše 1200 eur. Ak chcete prevodovku CVT, pri oboch výbavách doplatíte 1300 eur navyše. Kompletný cenník nájdete na stránke Honda.

Faceliftovaná Honda Civic Type-R

Honda veľmi decentne modernizovala vonkajší vzhľad vrcholného modelu Civic Type R. Súčasťou zmien je väčší predný gril, ktorý zlepšuje prívod vzduchu k hladnému turbobenzínovému motoru 2,0 VTEC Turbo s výkonom 235 kW (320 k) a krútiacim momentom 400 Nm. Ten ostáva bezo zmien. Zaujme aj nový, výrazný lak Boost Blue. 


V interiéri nájdeme novú radiacu páku, okrem toho prepracovali aj radenie pre ešte kratšie dráhy a mechanickejší pocit. Nechýba volant čalúnený Alcantarou. Honda pridala hothatchu systém Active Sound Control, ktorý v závislosti od zvoleného jazdného režimu dokáže zvýrazniť zvuk motora. Doteraz ho nemala. Jemne preladili aj šasi a riadenie pre priamejší pocit a odozvu. Modifikovali predné zavesenie a tlmiče, ktoré zvýšia komfort pri bežnej jazde. Silentbloky ramien zadnej nápravy sú zasa tvrdšie pre lepší grip a ovládateľnosť.

Superšport NSX s historickým odkazom

Vrchol ponuky športových automobilov Honda, trojmotorový hybridný automobil NSX, sa v roku 2020 predstaví v novom laku „Indy Yellow Pearl II“. Toto farebné dedičstvo sa v minulosti používalo na pôvodných kultových modeloch NSX a S2000 v Európe.


Výber z videoarchívu: