Vw golf 03 2020 1140x190 golf
Thumb hyundai kona n bok Thumb hyundai kona n zo zadu Thumb hyundai kona n autozurnal.com 1 Thumb hyundai kona n autozurnal.com 2 Thumb hyundai kona n autozurnal.com 3 Thumb hyundai kona n autozurnal.com 3 Thumb hyundai kona n autozurnal.com 4

Hyundai Kona N brázdi testovacie trate. S týmto autom ju porovnávajú

Prvé zábery na zakamuflované atletické telo produkčnej verzie Hyundai Kona N priniesol magazín TheKoreanCarBlog. Pôjde o rýchly športový crossover s technikou Hyundai i30 N.

Prečítajte si tiež: 
Hyundai i20 N má byť ďalším rýchlym kórejským hatchbackom

Prototyp rýchlej Kony N dôkladne zamaskovali, a to nielen kvôli typickým "N" doplnkom ale aj kvôli tomu, že rýchly model má byť nositeľom faceliftových zmien, ktorými prejdú aj štandardné verzie. Vzhľad tak zatiaľ ohodnotiť nemôžeme, no adoptovať by mal typické prvky, ktoré sme videli na skvelom Hyundai i30 N. Zozadu zaujme dvojica "kanónov", ktoré sa zaslúžia o charizmatickú zvukovú kulisu. O tom, že toto Hyundaiu ide, vieme už z testov i30 N. Potenciál ukazujú aj veľké brzdy, ukryté v špecifických diskoch kolies.

Hyunda Kona N s receptom i30 N

Pod kapotou Kony N by sa mal objaviť prepĺňaný turbobenzínový štvorvalec s objemom 2.0 l rodiny Theta-II. Aj to je technika z i30 N. Znamená to, že Kona N by mohla mať základný výkon minimálne na úrovni 184 kW (250 k) a v silnejšej verzie Performance dokonca 202 kW (275 k). Všímavé oko zaregistruje, že Konu N pri prvých jazdách porovnávali s výkonnejšou Cupra Atecou, ktorá má pod kapotou stádo 300 žrebcov. Aj to môže môže byť náznakom, že Kona N bude v produkčnej verzii ešte silnejšia ako motoristický svet očakáva. 

Svetu by sa mal nový rýchly "hotcrossover" ukázať najskôr v lete 2020. Hyundai to s rýchlymi autami divízie N myslí vážne. Okrem Kony N chystá aj malý hothatch i20 N s predpokladaným výkonom okolo 150 kW (204 k). O tom sme písali len pred pár dňami.

Videoarchív: