20001 banner astra1140x190
Thumb hyundai imax n drift bus  3 Thumb hyundai imax n drift bus  4 Thumb hyundai imax n drift bus  2 Thumb hyundai imax n drift bus  1 Thumb hyundai imax n drift bus  5 Thumb hyundai imax n drift bus  6 Thumb hyundai imax n drift bus  7 Thumb hyundai imax n drift bus  8 Thumb hyundai imax n drift bus  9 Thumb hyundai imax n drift bus

Hyundai N postavil 400 koňovú dodávku, ktorá driftuje!

Hyundai na radosť z jazdy nezabúda. Napriek tomu, že ťažké časy športovým autám neprajú, sa jeho oddelenie N mimoriadne činí. Okrem skvelých modelov i30 N a i30 Fastback N postavil aj pretekársku dodávku s výkonom viac ako 400 koní, ktorá driftuje na požiadanie. Bláznivý projekt veľmi príjemne prekvapil!

Prečítajte si tiež: 
Hyundai avizuje vyšperkovaný i30 N Project C, vznikne iba 600 kusov

Driftovací špeciál na pohľadanie

Elektromobilita, vodíkový pohon s palivovými článkami a autonómna jazda - to sú piliere, do ktorých Kórejci investujú mnoho úsilia a peňazí. Je milé, že pri tej všetkej "serióznej" práci dokážu investovať aj do radosti z jazdy a ukázať, že s Hyundaiom môžeme v tomto smere rátať. Kto by však povedal, že postaví ostrú dodávku s prvkami N modelov, ktorá driftuje a má výkon vyšší ako napr. Toyota Supra?


Nový "športiak" sa volá iMax N Drift Bus a ide o austrálsky názov pre Hyundai H-1, ktorý je v Európe dobre známy. Hyundai N oddelenie ho však prekopalo od základov, nalakovalo do tradičnej N farby a pridalo funkčné dizajnové prvky. Pôvodný turbodiesel s objemom 2,5 l vyhodili, na jeho miesto sa nasťahoval 2x prepĺňaný turbobenzínový 3,5 V6 s výkonom mohutných 300 kW (408 koní) a krútiacim momentom 555 Nm. Výkon prenáša 8-stupňový automat na zadné kolesá.


A práve to je tromfom tejto šialenej dodávky, ktorá aj po úprave pojme až 8 pasažierov. Okrem toho má iMax N Drift Bus úplne iný diferenciál, adaptívny športový podvozok, ladenú výfukovú sústavu alebo ľahké 19-palcové disky kolies, v ktorých sa skrývajú špičkové výkonné brzdy. Drift bus má tiež optimálne rozloženie hmotnosti 50:50, ale len v prípade, ak je paluba plne obsadená 8 driftujúcimi. Nemôže chýbať ani 842 litrový batožinový priestor, ktorý sa hodí napr. na poriadne rezervné pneu, keďže 408 koňový motor má pri drifte vysoké nároky na dezén pneumatík.

Ak ste si naň robili zálusk, vedzte, že driftovací autobus sa do sériovej produkcie nechystá. Momentálne súťaží v troch kategóriách na podujatí WTAC (World Time Attack Challenge) v Austrálskom Sydney Motorsport Park.