Mitsubishi 1140x190
Thumb zimn c3 ad paraolympionicit processed 640x420 Thumb 27716 large zimn c3 ad paraolympionicit Thumb 27715 large zimn c3 ad paraolympionici Thumb 27714 large minibus iveco daily combi

Iveco podporuje zimných paralympionikov

Vozidlá značky Iveco budú športovcov reprezentujúcich Taliansku federáciu zimných paralympijských športov (FISIP) sprevádzať na všetkých európskych pretekoch a súťažiach od decembra 2012 do marca 2013. Na podujatia do Holandska a Švédska po trase cez Rakúsko a Nemecko ich dopravia dva minibusy Iveco Daily Combi.

Federácia zimných paralympijských športov so sídlom v Turíne, ktorej predsedá pani Tiziana Nasi, sa zameriava predovšetkým na alpské a severské lyžiarske disciplíny, biatlon a snowboarding. V rozsahu svojich kompetencií zodpovedá za tri národné družstvá, pričom dohliada na rôzne činnosti, napríklad koordináciu ich prepravy. Tento rok sa koná mimoriadne veľa pretekov mimo Talianska, v dlhom zozname dominujú predovšetkým MS v alpskom lyžovaní v španielskom stredisku La Molina a svetový šampionát v severskom lyžovaní vo švédskom Solleftea.

Spojenie spoločnosti Iveco so športom sa začalo počas letných olympijských hier 1980 v Moskve a vrcholilo zimnou olympiádou a paralympiádou v Turíne v roku 2006. Jedným z najnovších príkladov podpory, ktorú spoločnosť Iveco poskytuje aj telesne postihnutým športovcom, je karavan Daily vyčlenený pre handcyclingového pretekára Vittoria Podestu z tímu Barilla Blue na jeho účasť na nedávnej londýnskej paralympiáde. Taliansky šampión tam vybojoval bronzovú medailu v časovke jednotlivcov, bronz v pretekoch jednotlivcov a striebornú medailu v štafete družstiev spoločne so svojimi tímovými kolegami Alessandrom a Francescou Fenocchio.

Teraz Iveco opäť vyjadruje uznanie paralympijským športovcom, najmä ich húževnatosti a tímovému duchu, a súčasne potvrdzuje odhodlanie aj naďalej ich podporovať na ceste na zimné paralympijské hry 2014 v Soči.