Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb lexus ls jd power 2019 Thumb jd power vernost premiova Thumb jd power vernost nepremiova

J.D. Power 2019: Ktoré značky majú najvernejších zákazníkov?

Americká organizácia J.D. Power dlhodobo prináša rôzne zaujímavé prieskumy súvisiace s vlastníctvom áut na tamojšom trhu. Okrem spoľahlivosti, kvality, výkonu sa tohto roku prvýkrát venuje aj prieskumu vernosti a opätovnej kúpy. Ktoré značky majú najvernejších zákazníkov? Pozrite si krátku správu.

Prečítajte si tiež:
V Japonsku sa zdieľanie áut vymklo spod kontroly

Prieskum J.D. Power 2019 rozdelil značky do dvoch kategórii, na prémiové a neprémiové. Podkladom boli štatistiky predaja nových áut od júna roku 2018 až po máj 2019, ktoré obsahovali aj údaj o predchádzajúcom vlastníctve auta konkrétnej značky. Pre objektívnosť treba opäť pripomenúť, že prieskum sa týkal amerického trhu a v európskych podmienkach by sa výsledky líšili. Navyše, niektoré značky z prieskumu u nás na trhu ani nenájdete. No aj tak môže J.D. Power 2019 čo to napovedať.

Najvernejší zákazníci prémiových značiek podľa J.D. Power 2019

V prémiových vodách bodoval Lexus so 47,6 % lojálnych zákazníkov, na krk mu dýchal Mercedes-Benz a BMW. Naopak, najmenej verní sú zákazníci Jaguaru. Pri kúpe nového auta sa k nemu vráti len 20 % zákazníkov.

J.D. Power ktoré značky majú najvernejších zákazníkov

Najvernejší zákazníci neprémiových značiek podľa J.D. Power 2019

V neprémiovej triede vyhralo Subaru. V Amerike sa k nemu vracia až 61,5 % zákazníkov! Druhé miesto obsadili neprekvapivo Toyota a Honda. Najmenej verní sú zákazníci Smartu s opätovnou kúpou auta rovnakej značky s podielom 14,3 %. Nelichotivo dopadli aj Fiat, Dodge a Chrysler. 

J.D. Power ktoré značky majú najvernejších zákazníkovZdroj: J.D. Power