Thumb 3 Thumb 2 Thumb 1 Thumb 3 Thumb 4 Thumb 8 Thumb 10 Thumb mmphoto 66 Thumb zzzdiscoverytvc08021601

Jaguar Land Rover otvoril Tréningovú akadémiu, začiatok výroby sa rýchlo blíži

Štvrtá automobilka na Slovensku chce do konca roka 2018 spustiť výrobu, v novootvorenej Tréningovej akadémii poskytuje školenie pre zamestnancov.

Vybudovanie automobilky Jaguar Land Rover pri Nitre je pre Slovensko úžasnou správou. Máloktorá hospodárska činnosť dokáže ponúknuť takú pestrú príležitosť na rozvoj ďalších priemyselných odvetví tak, ako práve výroba automobilov. Auto je zložitý komplexný výrobok, ktorý potrebuje odborníkov zo všetkých odborov od hutníctva, strojárstva, chémiu až po programovanie či logistiku a dizajn.

Jaguar Land Rover investoval 7,5 milióna eur do Tréningovej akadémie v novom výrobnom závode v Nitre. Akadémia poskytne školenie pre všetkých zamestnancov Jaguar Land Rover a pripraví závod na začatie výroby koncom roka 2018. Moderná prevádzka prináša komplexný program, ktorý zahŕňa školenie v triede aj na výrobnej linke. Všetkých zamestnancov oboznámi s procesmi v spoločnosti tak, aby splnili najvyššie štandardy kvality. Inovatívny vzdelávací program navyše znamená, že predchádzajúce skúsenosti v automobilovom priemysle nie sú potrebné na začatie kariéry v spoločnosti.

„Tréningová akadémia je ďalším krokom k tomu, aby sme začali s produkciou modelu Land Rover Discovery ešte v tomto roku. Bude zohrávať významnú úlohu pri zabezpečovaní toho, aby náš výrobný tím bol vyškolený podľa najvyšších štandardov a v budúcnosti dodával kvalitné vozidlá našim zákazníkom,“ povedal Alexander Wortberg, prevádzkový riaditeľ spoločnosti pri otváraní akadémie.

Každá fáza výcviku je určená na povzbudenie zamestnancov k rozvoju nových zručností a vytváraniu nových príležitostí. Akadémia s rozlohou 3000 m² bude ponúkať zamestnancom aj kurzy na riešenie problémov, tímovú prácu a rozvoj v oblasti informačných technológií.

Vzdelávacia akadémia nám umožňuje poskytnúť silný program šitý na mieru potrebám závodu,  rozvíjať zručnosti nášho nového tímu a navyše nám umožňuje dlhodobo riešiť zjavný nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily na Slovensku,“ povedala Nicci Cook, riaditeľka ľudských zdrojov.

Po mimoriadne pozitívnej reakcii na prebiehajúcu kampaň na prijímanie zamestnancov zamestnáva spoločnosť Jaguar Land Rover v súčasnosti viac ako 1300 ľudí, z toho približne 30 percent žien. Do roku 2020 bude závod využívať približne 2800 pracovníkov a očakáva sa, že spoločnosť Jaguar Land Rover vytvorí na Slovensku ďalších 22 000 nepriamych pracovných miest. Jaguar Land Rover ponúka zamestnancom komplexný systém odmeňovania. Jeho finančnú časť tvorí mesačná mzda, ktorá sa pre kvalifikovaných robotníkov a výrobných pracovníkov bude pohybovať v priemere od 900 do 1800 eur za mesiac, v závislosti od pracovnej pozície a skúseností. Medzi benefity patrí aj príspevok na dopravu, zmluvná autobusová doprava s deviatimi linkami do vzdialenosti približne 100 kilometrov od Nitry a ďalšie nefinančné zamestnanecké príspevky. Najmodernejší závod spoločnosti Jaguar Land Rover v hodnote 1,4 miliardy eur bude popredným slovenským centrom pre hliníkové technológie a inžinierske odborné znalosti. Nitriansky závod bude vyrábať celý rad nových hliníkových vozidiel Jaguar Land Rover. Prvé auto, ktoré sa začne vyrábať koncom roka 2018 bude Land Rover Discovery.

Informácie k aktuálne vypísaným pracovným miestam, vrátanie žiadosti o zamestnanie, nájdete na: http://www.profesia.sk/praca/jaguar-land-rover/C204862