Peugeot 2018 11 1140x190
Advertisement
Thumb tben7238 Thumb tben7229 Thumb tben7241 Thumb tben7245 Thumb tben7252 Thumb tben7256

Je to stará dobrá CR-V, ale citeľne väčšia

V Ženeve Honda konečne odtajnila interiér európskej verzie svojho nového CR-V. Najviac nás zaujal pohodlím nastupovania a sedením v druhom rade, ale aj obrovským kufrom s rezervou pod podlahou.

Prehliadku novej generácie CR-V sme odštartovali druhým radom sedadiel. Chválime do 90-stupňového uhla otvárateľné zadné dvere aj obrovský vstupný otvor na zadné sedadlá, cez ktorý sa bude každému rodičovi výborne manipulovať s detskými sedačkami a usádzať deti do nich. Skutočne, rodičovský sen v tejto kategórii SUV. Zadné sedadlá sú podobne ako v Santa Fe veľké a svojim tvarom a mäkkosťou čalúnenia pripomínajú domáce kreslá. V porovnaní s Hyundaiom ponúka CR-V o niečo viac miesta pre kolená, čo prezrádza, že Honda má dostatok priestorovej rezervy na posunutie druhého radu dopredu, keby ste potrebovali vytvoriť viac miesta pre nohy pasažierom v treťom rade. Nová CR-V sa totiž bude prvýkrát ponúkať v 5 aj 7-miestnom vyhotovení.

Zážitkom je aj pohľad do batožinového priestoru objemu 642 litrov. Len pre porovnanie, taký Kodiaq od Škody odvezie len o 8 litrov viac (650 l). Okrem objemu je silnou stránkou kufra aj nízka nakladacia hrana a relatívne solídna dojazdová rezerva pod podlahou.

Pracovisko vodiča s dreveným obkladom veľmi silno pripomína predchodcu. Po dizajnovej stránke sa v kokpite neudiala žiadna revolúcia. Modernú dobu pripomína len rozmerný displej multimediálneho systému. Materiály a vypracovanie sú už tradične sa slušnej úrovni.  Zaujali nás ale bohato dimenzované odkladacie priestory, ktorých je po celom aute neúrekom a sú naozaj obrovské a rozumne rozmiestnené.

Viac podrobností o novom modeli CR-V sa dozvieme v júli. Na slovenský trh novinka dorazí v septembri. Najprv s preplňovaným benzínovým motorom 1.5 VTEC Turbo, ale v porovnaní so Civicom s navýšeným výkonom na viac ako 200 koní. Kombinovať sa bude so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo automatom CVT. Začiatkom budúceho roku pribudne do ponuky avizovaný hybrid, pozostávajúci z benzínového dvojlitra a dvoch elektromotorov. Obe verzie sa budú montovať s pohonom predných aj všetkých štyroch kolies.