135 19 hyund kampan i range 1140x190px 2
Thumb 1j Thumb 31870 large 4444j Thumb 31869 large 4j Thumb 31868 large 3j Thumb 31867 large 2j Thumb 31866 large 1j

Jeep ukázal nový Cherokee s kontroverzným dizajnom

Doba sa mení a už aj legendárne Jeepy chcú pôsobiť dynamicky. Cherokee zahodil škatuľovutú karosériu a v novej generácii prichádza s netradične oblými krivkami. Čo na to potenciálni zákazníci?

Niekorí sa v diskusiách pýtajú, či už prišiel prvý apríl, iní najnovší Jeep prirovnávajú k Pontiacu Aztec, ktorý dodnes boduje v rebríčkoch najškaredších áut. Vnímanie dizajnu je však čisto subjektívna záležitosť a je dosť možné, že sa nájde dosť ľudí, ktorí si Cherokee kúpia. Jeep tomu verí.

Výrobca na teraz odhalil iba predné partie novinky. Zvyšok si necháva na oficiálnu premiéru, ktorá prebehne koncom marca v New Yorku. Dizajnéri stavili na zvláštne rozdelenie predných svetlometov, keď hore našli miesto denné svetlá, smerovky a možno parkovačky, kým väčšie stretávacie a diaľkové svetlá majú miesto „o poschodie“ nižšie. Celkom na spodku predného nárazníka sú konvenčné hmlovky. Maska chladiča si na jednej strane zachovala typických sedem zvislých mriežok, tie sú ale zvláštne zaoblené. Dá sa očakávať, že aerodynamika nového Cherokee predčí všetkých jeho predchodcov.

Jeep sľubuje výraznejšiu dynamiku, komfort a až o 45 percent lepšiu palivovú účinnosť v porovnaní s predošlým modelom. Informácie k technike zatiaľ chýbajú. Americké médiá špekulujú, že nový Jeep Cherokee by mohol zdieľať platformu s Dodge Dart/Alfou Giulietta, pričom pod kapotou by sa mali objaviť štvor- a šesťvalcové motory.