Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb setra comfortclass s   slom 15000 6 Thumb setra comfortclass s   slom 15000 3 Thumb setra comfortclass s   slom 15000 1 Thumb setra comfortclass s   slom 15000 2 Thumb setra comfortclass s   slom 15000 4 Thumb setra comfortclass s   slom 15000 5 Thumb setra comfortclass s   slom 15000 7

Jubilejný ComfortClass pripadol SAD Prievidza

Autobusový dopravca SAD Prievidza si objednal flotilu 60 identických autokarov Setra radu ComfortClass, čo je na slovenské pomery vskutku veľký kontrakt.

Zhodou okolností prvé vozidlo z tejto zákazky, ktoré dodali slovenskému klientovi 12. októbra 2017, je súčasne aj celosvetovo pätnásťtisíci odovzdaný autobus Setra radu ComfortClass. Jubilejný model S 515 HD sa oficiálne predstavil v bratislavskom Mercedes centre, slávnosti sa zúčastnil Ulrich Bastert, riaditeľ Daimler Buses, Ing. Andrej Glatz, generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia a Ing. Michal Danko, generálny riaditeľ SAD Prievidza.

„Naša spoločnosť pôsobí už viac ako 65 rokov najmä v regióne Prievidza, Bánovce nad Bebravou a Partizánske. V súčasnosti máme 275 autobusov a 400 vodičov. Uplynulých päť rokov sa venujeme aj doprave v zahraničí, pre ktorú potrebujeme moderné pekné autobusy. Práve také, aké značka Setra ponúka. Naše nové autobusy budú jazdiť prakticky po celej západnej Európe,“ povedal Ing. Michal Danko pri preberaní prvého autobusu Setra S 515 HD.

„V súvislosti s celosvetovo 15-tisícim a pre SAD Prievidza prvým zo 60 autobusov ComfortClass chcem vyzdvihnúť, že pre obchodníka je odovzdávanie jeho produktov vždy výnimočnou udalosťou. Obzvlášť, ak je to v Bratislave, teda vlastne v strede Európy,“ zdôraznil Ulrich Bastert a pokračoval: „Daimler Buses so značkami Setra a Mercedes-Benz vyvinuli obrovské úsilie, aby mohli poskytnúť svojím zákazníkom dokonalé autobusy. Toto úsilie bolo korunované úspechom, keďže sa nám podarilo predovšetkým vďaka kvalite získavať nových klientov, pričom dnes naše značky dosiahli celkovo 30-percentný podiel na stredoeurópskom trhu. A to aj vďaka takým akcelerujúcim a progresívnym dopravným spoločnostiam, ako je SAD Prievidza, ktoré sú príkladom pre celý stredoeurópsky región.“

Setra ComfortClass S 515 HD s rozmermi 12 295/2550/3770 mm (d/š/v) má prepravnú kapacitu 49 miest pre cestujúcich a dve sprievodcovské sedadlá. Pohodlie cestovania zvyšujú komfortné sedadlá s opierkami hlavy nastaviteľnými výškovo aj pozdĺžne (pre bočnú oporu hlavy). Autobus poháňa radový šesťvalec Euro 6 s objemom 10,7-litra (315 kW), prevodovka je 6-stupňová manuálne ovládaná. Vysokú mieru aktívnej bezpečnosti garantujú najnovšie technológie ako asistent jazdy v pruhu alebo tempomat s reguláciou odstupu so systémom aktívneho brzdenia (ABA3), ktorý je spôsobilý automaticky aktivovať núdzové brzdenie aj v prípade stojacich prekážok. Nechýbajú LED svetlá a ďalšia špičková výbava, ktorú značka Setra v tomto segmente autobusov poskytuje.

Pre zaujímavosť: názov Setra vznikol z nemeckého označenia samonosnej karosérie autobusov „Selbsttragend" (samonosný). Rad ComfortClass bol uvedený na trh v roku 1991.

Na skupinovej snímke sú (zľava doprava) Andrej Glatz, generálny riaditeľ MBSK, Maroš Buocik, člen predstavenstva SAD Prievidza, Michal Danko, generálny riaditeľ SAD Prievidza, Ulrich Bastert, šéf Daimler Buses a Róbert Osvald, vedúci predaja autobusov a špeciálnych vozidiel MBSK.