Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb kia ceed plug in hybrid phev autozurnal.com 9 Thumb kia ceed plug in hybrid phev autozurnal.com 2 Thumb kia ceed plug in hybrid phev autozurnal.com 1 Thumb kia ceed plug in hybrid phev autozurnal.com 3 Thumb kia ceed plug in hybrid phev autozurnal.com 4 Thumb kia ceed plug in hybrid phev autozurnal.com 5 Thumb kia ceed plug in hybrid phev autozurnal.com 6

Kia Ceed Plug-In Hybrid už brázdi slovenské cesty v maskovaní

Na rozmach hybridov a plug-in hybridov zareagovala aj Kia. Prinesie 3 nové elektrifikované modely, z ktorých prvým má byť práve Kia Ceed Plug-In Hybrid. Vyzerá to tak, že plug-in hybrid už testujú v reálnej premávke. Zamaskovaný prototyp sa podarilo odfotiť nášmu čitateľovi.

Kia Ceed PHEV je prvým modelom z chystanej ofenzívy

Už v minulosti ľudia z Kie potvrdili, že v rámci Európy budú plug-in hybridy vyrábať v Tepličke nad Váhom pri Žiline. Prvým z chystaných modelov má byť práve Kia Ceed Plug-In Hybrid v karosérii kombi (SW). Aj preto sa domnievame, že to, čo vidíte na fotkách, je elektrifikovaný Ceed do "zásuvky". Výrobu by mali podľa predbežných informáci zahájiť v septembri 2019. Pod kapotu nasťahujú pohonnú jednotku z modelu Kia Niro PHEV.

Tá sa skladá zo zážihového atmosférického 1,6 l motora s výkonom 77 kW (105 koní) a krútiacim momentom 147 Nm. Oproti staršiemu 1,6 l motoru, ktorý poznáme napr. z 2. generácie Ceedu, sa agregát líši. Má dlhší zdvih 97 mm a menšie vŕtanie 72 mm. Pracuje v Atkinsonovom cykle a tepelná účinnosť je na úrovni 40 %. Spaľovaciemu motoru sekunduje elektromotor s výkonom 44 kW (60 koní) a krútiakom 170 Nm. Batéria má kapacitu 8,9 kWh. Systémový výkon je dostatočných 104 kW (141 koní) a 264 Nm. Dojazd čiste na elektrinu udávajú na úrovní 58 km. Ale pozor, podľa staršej normy merania spotreby NEDC. 

Kia Ceed Plug-In Hybrid PHEV

Ďalšie modely blízkej budúcnosti

Podľa predbežných informácii by nový plug-in hybridný pohon mal dostať aj nedávno predstavený crossover XCeed. S hatchbackom a štýlovým kombi ProCeed sa zatiaľ nepočíta, ale to sa môže zmeniť. Nasledovať budú ďalšie elektrifikované a elektrické modely. Na konci budúceho roka by sme sa mali dočkať plne elektrického sedanu strednej triedy (dĺžka okolo 4,7 m). Podľa produktových plánov Kie, ktoré sa dostali na verejnosť, by sa do výroby mal dostať aj veľký sedan poháňaný palivovými článkami. Pravdepodobne prevezme techniku koncernového Hyundai Nexo.