Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb kia mohave 2020 autozurnal.com 4 Thumb kia mohave 2020 autozurnal.com 1 Thumb kia mohave 2020 autozurnal.com 2 Thumb kia mohave 2020 autozurnal.com 3 Thumb kia mohave 2020 autozurnal.com 6 Thumb kia mohave 2020 autozurnal.com 5 Thumb kia mohave 2020 autozurnal.com 7 Thumb kia mohave 2020 autozurnal.com 8

Kia Mohave na prvých fotkách. Obrie SUV má vlastnú identitu

Predobrazom veľkého kórejského SUV bol koncept Masterpiece, ktorý predstavili tohto roku na autosalóne v Soule 2019. Teraz tu máme dve oficiálne fotografie druhej generácie Kia Mohave. Ponúka niekoľko zaujímavosti.

Kia Mohave 2020
V prvom rade ide o dizajn. Ten je svojský a veľkému SUV dáva vlastnú identitu. Stačí sa pozrieť na predné svetlá so štyrmi LED segmentami, masku s modifikovaným štýlom "tigrieho nosa" alebo zadné svetlá prepojené linkou s výrazným odkazom na meno modelu. Všimnite si aj štyri hranaté koncovky výfuku, ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou falošné. Oproti výraznému konceptu Masterpiece sériová podoba len jemne ubrala na extravagancii a menej je aj chrómu na prednej maske. Kubické tvary novej Kii pasujú. Na európske sestry sa veľmi nepodobá. Bohužiaľ, vzhľad interiéru a technické detaily zaujímavej novinky nepoznáme.

Prečítajte si tiež: 
Rezvani Tank 2020: Najodolnejšie SUV sveta s motorom z Dodge Demon

Mohave vychádza z konceptu Masterpiece. Sériová podoba sa príliš nezmenila.

Mohave vychádza z konceptu Masterpiece. Sériová podoba sa príliš nezmenila.

Chýba jej tiež znak automobilky. Áno, vidíte dobre, na aute, ktoré je sériovou podobou, nenájdete ani jeden znak Kia. Nahradili ich "vlastné" logá a emblémy Mohave. Pozorné oko si všimne veko s kufra s označením pohonu štyroch kolies 4WD, 3,0 V6 zasa odkazuje na pohonnú jednotku pod kapotou.

Kia Mohave známa aj ako neúspešné Borrego

Kde vlastne Kia Mohave poputuje? Prvá generácia sa objavila už v roku 2008 a okrem domáceho kórejského trhu ju predávali v Číne a USA (na americkom trhu známa ako Borrego). Na výber boli dva benzínové motory (3,8 V6 a 4,6 V8) a dieselové srdce zastúpil 3,0 V6 CRDi motor. Novinka pravdepodobne prevezme modifikované jednotky z prvej generácie Mohave. 

Je otázne, či sa nová Kia Mohave do USA vráti, alebo ju budú predávať len v Číne a Južnej Kórei. Kia Mohave (Borrego) sa totiž v USA príliš neuchytila a značka ju po roku nahradila Sorentom. Navyše, nedávno predstavili pre USA model Telluride, ktorý zastupuje veľké praktické SUV. Čo však Európa? Kia tu ozaj veľké SUV nemá. No v čase emisnej "hrôzy" je veľmi nepravdepodobné, aby k nám podobný model s veľkými viacvalcovými motormi prišiel.