Vw golf 03 2020 1140x190 golf
Thumb kia stinger 2020 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal 2 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal 3 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal 1 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal 5 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal 4 Thumb kia stinger 2020 facelift autozurnal 6

KIA Stinger 2020 facelift prinesie najmä nové motory

O osude ďalšej generácie podareného GT KIA Stinger ešte nie je rozhodnuté. Súčasná generácia však podľa najnovších, neoficiálnych informácii priamo z Kórey dostane v lete tohto roka facelift, ktorý prinesie najmä novú techniku pod kapotou. 

Prečítajte si tiež:

TEST Kia XCeed 1,6 T-GDi: To najlepšie nakoniec?

KIA priznáva, že podarené štvordverové gran turismo vylepšilo značke imidž. Nečudo, od svojho uvedenia na trh zbiera uznania po celom svete, ide totiž technicky o špičkové auto s výkonnými motormi, skvelým podvozkom a príťažlivým vzhľadom. No predaje nie sú vysoké a nenapĺňajú očakávania, samotní zástupcovia značky hovoria o zákazníkoch, ktorí dávajú prednosť autám typu crossover/SUV. Druhá generácia KIA Stinger je stále otázna. Ak to pre značku nebude rentabilné, nástupcu jednoducho nepostavia. 

Kia Stinger 2020 facelift
Ak o KII Stinger uvažujete, je čas kupovať. Alebo si ešte počkať do júla, kedy kórejská značka predstaví faceliftovaný model. Podľa magazínu zameraného na kórejské autá thekoreancarblog príde v lete tohto roku Stinger s minoritnými vzhľadovými zmenami, no o to viac potešia zmeny pod kapotou. Štvordverové GT dostane najnovšie agregáty, o ktorých sme dávnejšie písali v samostatnom článku.

Prečítajte si: 

Hyundai a KIA ohlásili nové šesťvalce a 8-stupňovú DCT prevodovku
 

Nové, výkonnejšie motory

Vrchol ponuky, špičkový turbobenzínový motor V6 3,3 T-GDi Lambda II nahradí nový V6 G3,5-TGDi motor Smartstream. Výkon sa zvýši o 10 koní, krútiaci moment stúpne o 20 Nm a spotreba paliva klesne o 6 %. Motor Smartstream V6 twinturbo G3.5 T-GDi má maximálny výkon na úrovni 380 koní a a krútiaci moment 530 NmSmartstream G3.5 T-GDi kombinuje priame a nepriame vstrekovanie paliva a využíva tak výhody oboch riešení. Z dlhodobého hľadiska poteší, že sacie ventily pri nepriamom vstrekovaní do sacieho potrubia obmýva benzín a tým ich čistí od nánosov karbónu. Okrem toho do ponuky pribudne turbobenzínový štvorvalcový motor to 2,5 T-GDi s výkonom 310 koní a krútiacim momentom 430 Nm, spárovaný s novou 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT s mokrými spojkami.

Náš test Stingera s vrcholnou motorizáciou:


Osud ostatných motorizácii 2,0 T-GDi 2,2 CRDi by mal ostať nezmenený. Hovorí sa aj o novom výfukovom systéme s aktívnymi klapkami pre ešte lepší "audio" zážitok, najmä v spolupráci s plnotučným šesťvalcom G3,5 T-GDi.

Odporúčame: 

Ďalší krížik v strednej triede. Nová KIA Optima do Európy nepríde!
 

Facelift KIE Stinger prinesie podľa informácii thekoreancarblog okrem iného nový infotainment systém s displejom s uhlopriečkou 12,3 palcov, ktorý poznáme napr. z nového XCeedu. Prístrojový štít bude plne digitálny a vylepšené majú byť aj asistenčné a bezpečnostné systémy. 


Jemné retuše dostane aj podarený vzhľad Stingera. Tie sú zatiaľ zahalené pod rúškom tajomstva maskovania, všimnúť si môžete zadné svetlá, po novom prepojené linkou ako v prípade ProCeedu. Okrem toho zmenami prejdú predné svetlá a nárazníky, ktoré Stingeru dodajú modernejší vzhľad, väčšmi korešpondujúci s najnovšími modelmi značky. 

Zdroj: thekoreancarblog