135 19 hyund kampan i range 1140x190px 2
Thumb 1k Thumb 2k Thumb 3k

Kia zavŕši parížske novinky modernizovaným vanom Carens

Niet pochýb o tom, že najobletovanejšou novinkou značky Kia na parížskom autosalóne bude úplne nové Rio. Kórejčania do metropoly Francúzska privezú tiež vynovený Soul, doplnený o benzínový turbomotor 1,6 T-GDi. Faceliftu sa však dočkal aj rodinný Carens.

V prípade päť- až sedemmiestneho kompaktného vanu sa omladzovacia kúra dotkla najmä vzhľadu a výbavy. Dizajn osviežila výraznejšia maska chladiča, spolu s novými nárazníkmi a grafikou svetelnej techniky. Okrem toho sa rodinná Kia dočkala nový zliatinových diskov kolies, ktoré majú priemer 16 až 18 palcov.

Ambíciou dizajnérov bolo napríklad aj to, aby Carens získal výraznejší svetelný podpis.

Vnútri každému udrie do očí dvojfarebné stvárnenie kabíny. Nové je nielen čalúnenie, ale aj dekoratívne materiály. Zvoliť si môžete klavírový lak, prípadne imitáciu karbónu. Aktualizácia ďalej zasiahla multimediálnu výbavu auta. Na výber sú systémy so sedem alebo osempalcovým dotykovým displejom. Kia komunikuje so smartfónmi prostredníctvom rozhrania Apple CarPlay či Android Auto. Navigáciu dodáva TomTom.

Pod kapotou sa naoko nič nezmenilo, pretože zákazník si môže vybrať buď atmosférickú benzínovú jedna-šestku GDi (99 kW/135 k), alebo turbodiesel 1,7 CRDi, dostupný v dvoch výkonových verziách (85 kW/115 k, 104 kW/141 k).

Pre slabší naftový agregát je k dispozícii takzvaný Eco Pack. Zahŕňa systém štart/stop, pneumatiky Michelin s nižším valivým odporom a dlhší stály prevod šesťstupňového manuálu znížili kombinované emisie CO2 na úroveň 109 g/km. Eco Pack je určený pre krajiny, v ktorých sú emisie rozhodujúce pri stanovení výšky registračných a ďalších poplatkov.