Kia sportage 2018 november 878x190
Advertisement
Thumb tben7843 Thumb tben7857 Thumb tben7852 Thumb tben7860 Thumb tben7871 Thumb tben7862 Thumb tben7877 Thumb tben7882

Krásny kombík so 600-litrovým kufrom

Len krátko po statickej premiére 5-dverového Ceeda hatchback Kia predstavila aj druhú karosársku verziu kombi. V porovnaní s kratším súrodencom jeho praktickejší derivát dostal ešte športovejší vzhľad, kufor objemu 600 litrov a viac miesta pre hlavu na zadných sedadlách.

Zatiaľ čo pri navrhovaní krátkeho Ceeda sa dizajnérom podarilo celkom umne zamaskovať príbuznosť s koncernovým súrodencom Hyundai i30, v prípade kombíka už podobnosť nezaprú. Najmä pri pohľade z čisto bočného profilu jasne vidieť príbuznosť skeletu karosérie s i30 kombi. Strecha má rovnaký sklon a identicky je tvarovaný aj zadný C stĺpik. S čisto zadnými partiami sa ale dizajnéri Kie popasovali o niečo umnejšie a autu dodali športovejší nádych. Predovšetkým veľkým strešným spojlerom, zadnými skupinovými svetlami zasahujúcimi do piatych dverí a tvarovo veľmi pripomínajúcimi BMW, ale aj ostrou odtrhovou hranou pod zadným sklom, či imitáciami odvetrávacích otvorov po bokoch zadného nárazníka. Kufor má o 2 litre papierovo menší objem než Hyundai. Koncernová hierarchia nepustí ... Úprimne, vôbec netušíme kde tie dva litre k dobru nabrali, keďže batožinový priestor vyzerá veľmi podobne. V porovnaní s predchodcom je to však o citeľných 72 litrov viac!

Identické sú aj schránky v podlahy, či kotevné systémy a ďalšia komfortná výbava ako háčiky a 12V zásuvka. Dlhšia a neskôr sa zvažujúca strecha prináša úžitok v podobe väčšej priestorovej voľnosti v oblasti hlavy. Miesto pre nohy je identické s hatchback.

Po stránke použitej techniky a výbavy Ceed SW kopíruje kratšieho súrodenca, ktorého sme vám už podrobne predstavili v inom článku aj vo videu.

Sériová výroba Ceedu SW štartuje v auguste. Do predaja príde pred koncom roka.