Conti france sk 1140x86
Thumb lexus lx 570 3 Thumb lexus lx 570 2 1 Thumb lexus lx 570 3 1

Lexus LX dostane hybridný pohon

Najväčšie SUV japonskej značky sa budúci rok má dočkať novej verzie.

Podľa informácií z krajiny vychádzajúceho slnka prinesie štvrtá generácia obrieho SUV veľké zmeny, najmä pod prednou kapotou. Podľa portálu Best Car, ktorý predpovedá príchod novej generácie LX, bude ju poháňať hybridná sústava. Tvoriť ju má 3.5 l V6 zážihový spaľovací motor biturbo spriahnutý s 10-stupňovou automatickou prevodovkou a elektromotor. Best Car sa domnieva, že to bude tá istá sústava, ktorá poháňa aj novú vlajkovú limuzínu Lexus LS.

Podľa zaužívanej obyčaje bude mať aj tento velikán dvojníka pod značkou Toyota. Tak ako aj iné najnovšie modely oboch značiek aj tieto naďalej spočinú na odľahčenej podlahovej plošine s pevnou rámovou konštrukciou vyššej tuhosti ale zníženej hmotnosti. Lexus LX dostane aj najnovšiu verziu predkolíznej ochrany Safety System+. Tak ako jeho súčasnú generáciu aj tú budúcu vyvíjajú paralelne a bude mať rovnaké konštrukčné riešenia ako Toyota Land Cruiser. Možno teda predpokladať, že obe novinky predstavia v približne rovnakom čase.

Prvý Lexus LX debutoval na jeseň 1995 a stal sa prvým SUV v dejinách japonského výrobcu luxusných áut. Existujú z neho tri generácie. Tá súčasná mala svetovú premiéru pred 12 rokmi. V posledných rokoch jej fazónu viackrát zmenili. Naposledy v roku 2015, keď ju  vzhľadovo priblížili štýlu aktuálnych modelov Lexus.

Podľa portálu Best Car môžeme očakávať, že koncept štvrtej generácie Lexus LX odhalia na tohtoročnom jesennom autosalóne v Tokiu a jeho sériovú verziu predstavia o rok neskôr. Vyvinúť by ich mohli z konceptu futuristického crossovera LF-1, ktorý debutoval na vlaňajšom januárovom autosalóne v Detroite. Z neho odvodený sériový model by už mal mať aj športovú verziu série F, ktorú by mohol poháňať aj 4.0 l V8 biturbomotor výkonu 493 kW/670 k. Ňou by konečne Lexus dokázal konkurovať aj superšportovému SUV Lamborghini Urus a odlákal by viacerých zákazníkov poškuľujúcich po americkom obrovi Cadillac Escalade. Mal by mať typové označenie Lexus LQ. Takúto ochrannú známku si totiž firma zaregistrovala vlani v máji.