Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb luxusne bmw x7 pick up autozurnal.com  4 Thumb luxusne bmw x7 pick up autozurnal.com  1 Thumb luxusne bmw x7 pick up autozurnal.com  2 Thumb luxusne bmw x7 pick up autozurnal.com  3 Thumb luxusne bmw x7 pick up autozurnal.com  6 Thumb luxusne bmw x7 pick up autozurnal.com  5 Thumb luxusne bmw x7 pick up autozurnal.com  7 Thumb luxusne bmw x7 pick up autozurnal.com  8

Luxusné BMW X7 pick-up si zatiaľ nekúpite

BMW chŕli jednu novinku za druhou, a to na poli sériových áut, ale aj konceptov a štúdii budúcnosti. Toto je však funkčný koncept z iného súdka. Luxusné BMW X7 pick-up vytvorili študenti z Mníchova v spolupráci s domácou automobilkou. Spája prvky pracovných áut a luxusného mastodonta BMW X7 do jedného celku. 

luxusné BMW X7 pick up
Zaujímavú prestavbu vytvorili odborní učni BMW v spolupráci s oddeleniami Stavby štúdií a Technológie modelov (Concept Vehicle Construction a Model Technology), ktoré sa nachádzajú v závode BMW Mníchov. BMW X7 pick-up vychádza z modelu BMW X7 xDrive40i s výkonom 250 kW (340 k). Je plne homologované pre premávku, no vyrobený bol len jeden kus. 

Luxusný pick-up so základmi X7

A veru, tvorcovia vytvorili perfektné dielo. Stavba trvala 10 mesiacov. Ručne vytvorená ložná plocha dostala leštenú drevenú podlahu, vzduchové odpruženie s dvoma úrovňami nastavenia svetlej výšky a viacero špičkových prvkov výbavy. Vízia ukazuje luxusné úžitkové auto, s ktorým sa možete vydať na rôzne dobrodružstvá naprieč krajinami. A nevadí ani motorka. Tvorcovia mysleli aj na to, ložná plocha ju pojme s gráciou. Ako dôkaz vidíte na fotkách zobrazený motocykel  BMW F 850 GS. 

luxusný pick up
Tretí rad sedadiel musel kvôli obrovskej ložnej ploche dostať kopačky. BMW X7 pick-up pojme piatich cestujúcich, dĺžka ložnej plochy je 140 cm, no s otvoreným vekom je to až 200 cm. Napriek dlhšej karosérii je luxusné BMW X7 pick-up o 200 kg ľahšie ako bežná X7. Dosiahli to pomocou využitia karbónových vláken spolu s priemyselnými plastmi. Na ložnej ploche sa nachádza teakové drevo, obklady interiéru vyrobili pomocou 3D tlače.  

Či je luxusné BMW X7 pick-up "len" technologickým cvičením a predvedením mimoriadnych schopností mníchovských učňov BMW alebo predzvesťou luxusného sériového pick-upu, ukáže čas. Momentálne ide o prvý spomenutý prípad, BMW zatiaľ sériovú podobu nezvažuje, no treba pripomenúť, že jeho najväčší rival Mercedes-Benz svoj pick-up má. Z histórie vieme, že značky dopĺňajú portfólio svojich modelov aj na základe noviniek konkurencie. Páčil by sa vám takýto luxusný pick-up alebo ho považujete za zbytočnosť?